Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Alın buruşuklukları neden olur nasıl rehabilitasyon edilir iple asma usulünü inanılmaz tesir yaratıyor!

Alın buruşuklukları neden olur nasıl rehabilitasyon edilir iple asma usulünü inanılmaz tesir yaratıyor!

Alın buruşuklukları neden olur? Alın buruşuklukları nasıl rehabilitasyon edilir? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer  mevzu ile alakalı bilgiler verdi.   Alın bölgesi yüzde özellikle mimik hareketlerine sebebiyle en erken kırışan bölgelerden biridir. Alın buruşuklukları insanın olduğundan daha yaşlı görünmesine neden oluyor. ŞAHSI OLDUĞUNDAN DAHA BİTKİN GÖSTERİYOR İlerleyen yaşla beraber alın bölgesinde ince çizgiler, çukurlar biçiminde görülen kırışmalar son derece bayağı gidişatlardır. Alın […]

Alın buruşuklukları neden olur? Alın buruşuklukları nasıl rehabilitasyon edilir? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer  mevzu ile alakalı bilgiler verdi.  

Alın bölgesi yüzde özellikle mimik hareketlerine sebebiyle en erken kırışan bölgelerden biridir. Alın buruşuklukları insanın olduğundan daha yaşlı görünmesine neden oluyor.

ŞAHSI OLDUĞUNDAN DAHA BİTKİN GÖSTERİYOR

İlerleyen yaşla beraber alın bölgesinde ince çizgiler, çukurlar biçiminde görülen kırışmalar son derece bayağı gidişatlardır. Alın bölgesinde oluşan buruşukluklar, şahsı olduğundan daha yaşlı, daha bitkin ve daha asabi göstermesi açısından estetik uygulamaları zorunlu kılar. Alın estetiği harekâtlarında temel emel, buruşuklukların giderilmesi ve alın bölgesine genç,zinde bir görünüm kazandırılarak surat estetiğinde hatasız bir görünüm elde etmektir. Bu emele pek çok değişik yolla erişebiliyoruz. Bicoronal kesilerin veya endoskopik kesilerin yapıldığı alın estetiği harekâtlarında, saçlı tenden girilerek alın bölgesi gerilir ve oluşan gerilmeyle beraber buruşukluklar ortadan kalkar. 

 Alın buruşuklukları nasıl rehabilitasyon edilir ?

Biocoronal kesilerin kullanıldığı harekâtlarda;

Alnın tümü saçlı tenden girilerek yukarıya doğru kaldırılır.

Endoskopik kesileri uyguladığımız harekâtlarda;

Saçlı bölgeden daha evvelden tanımlanmış belli noktalardan girilerek, alnın belli yerlerden kaldırıldığı operasyonlardır. Endoskopik usulde, daha az kesi uygulanır.Alnı çok geniş olan ve meselelerin ilerlediği şahıslarda, bicoronal kesiler uygulanır.
İyileşme süresi 1-3 hafta içindedir.Kişi günlük yaşamına kısa zamanda dönebileceği gibi, işlemden sonra oluşan morluk, şişlik, kızarıklık gibi gidişatlar birkaç gün içinde kendiliğinden yok olacaktır.

İPLE ASMA USULÜ

Bizim estetik harekâtlarda sıkça kullandığımız PDO ipler, tıbbi olarak üretilen, bireyin metobolizmasına karışarak kaybolan maddeden yapılır ve bireyin cildine gergin bir görünüm kazandırma emeli ile kullanılır.

Hyaluronik Asit Surat Dolgusu

Hayvansal kaynaklı olmayan, tende natürel olarak bulunan hyaluronik asit tıbbi operasyonlardan geçirilerek cilde uygulandığında, etrafındaki nemi emerek genişler ve cilde dolgunluk kazandırır. Bugün estetik harekâtlarda sıkça ve güvenle uyguladığımız hyaluronik asit, alın buruşukluklarının giderilmesinde de müracaat ettiğimiz bir rehabilitasyon biçimidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN