Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Mısır unu maskesi nasıl yapılır sivilce ve siyah nokta yaradılışlarını yok ediyor!

Mısır unu maskesi nasıl yapılır sivilce ve siyah nokta yaradılışlarını yok ediyor!

Mutfaklarımızın efsane lezzetlerinden biri olan mısır ununun hoşluk alanında da kullanıldığını dahası cilde oldukça fayda sağladığını öğreniyor muydunuz? Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran mısır unu maskesi aynı zamanda sivilce ve siyah nokta yaradılışını da yasaklıyor. Genellikle karma ve yağlı cilt tipine sahip olan şahıslara önerilen mısır unu maskesi kuru ciltleri tahriş edeceği için önerilmemektedir.  Mısır […]

Mutfaklarımızın efsane lezzetlerinden biri olan mısır ununun hoşluk alanında da kullanıldığını dahası cilde oldukça fayda sağladığını öğreniyor muydunuz? Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran mısır unu maskesi aynı zamanda sivilce ve siyah nokta yaradılışını da yasaklıyor. Genellikle karma ve yağlı cilt tipine sahip olan şahıslara önerilen mısır unu maskesi kuru ciltleri tahriş edeceği için önerilmemektedir. 

Mısır Unu İle Hazırlanan Maskeler

Mısır Unu Peeling; 1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve el kremi, 1 tatlı kaşığı suyu koyu boza haline gelene kadar karıştırın. Ardından cildinize masaj yaparak, uygulayın. Takribî 20 dakika bekleyin ve ılık su ile usulca durulayın. Haftada 1 kere kumpaslı uygulayabilirsiniz.

Mısır Unu Maskesi; 2 yemek kaşığı yoğurt, mısır unu ve 1 çay kaşığı limonu karıştırın. Cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Bu maske cildinizdeki yağı dengeleyerek, cildin natürel olarak nem kazanmasını ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN