Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Yüzde delik neden oluşur gözenekleriniz tıkalıysa…

Yüzde delik neden oluşur gözenekleriniz tıkalıysa…

Genellikle sivilce problemi yaşayan şahısların sıklıkla karşılaştığı yüzde delik ve çukur oluşması problemi oldukça can sıkıcı bir vaziyettir. Her ne kadar can sıkıcı bir cilt meseleyi olsada suratınızdaki çukurlarla yaşamak zorunda değilsiniz! Yüzdeki delik ve çukurlardan kurtulma yolları bulunmuyor değil! Peki yüzdeki delik ve çukurlardan nasıl kurtulunur? Elmaelma.com olarak sizlere bu sualin ayrıntılı cevabını hazırladık. İşte […]

Genellikle sivilce problemi yaşayan şahısların sıklıkla karşılaştığı yüzde delik ve çukur oluşması problemi oldukça can sıkıcı bir vaziyettir. Her ne kadar can sıkıcı bir cilt meseleyi olsada suratınızdaki çukurlarla yaşamak zorunda değilsiniz! Yüzdeki delik ve çukurlardan kurtulma yolları bulunmuyor değil! Peki yüzdeki delik ve çukurlardan nasıl kurtulunur? Elmaelma.com olarak sizlere bu sualin ayrıntılı cevabını hazırladık. İşte yapmanız gerekenler! 

Yüzde delik ve çukur neden oluşur? 

Yüzde oluşan çukur ve delikler genel anlamda gözenek olarak adlandırılmaktadır. Ulus arasında portakal kabuğu görünümü olarak adlandırdığımız özellikle sivilce meseleyi yaşayanların sıklıkla karşılaştığı bu gidişat yağlı ciltlerde hatta karma cilt tipine sahip olan bireylerde de yaygın olarak görülmektedir. Gözeneklerin tıkanması ve yeteri kadar arınılamaması gidişatında gözenek tıkanıklığı gözeneklerin çok genişlemesine neden olarak sivilcelerin oluşmasına neden olur. 

Kurtulmak istiyorsanız… 

1 Lazer rehabilitasyon yöntemi; İsmini etraftan yaygın olarak dinlediğimiz yöntemlerden biri de lazer rehabilitasyon yöntemidir. Fondöten veya pudra uygulaması sonrasında yaygın olarak görülen gözeneklerden kurtulmak için lazer yöntemini seçim edebilirsiniz. Lazer yöntemi ile yüzünüdeki çukurlukların gidişatına göre doldurma harekâtı yapılarak gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Lazer yöntemi ile cildin üst katmanını yakıp alt katmandan yeni bir cildin gelmesi beklenir. Ancak bu yöntem ile cildin yenilenip kendine gelmesi haftalar sürebilir. Her ne kadar yüzdeki deliklerden ve çukur yaradılışlarından kurtulmak için oldukça tesirli olsa da azıcık pahalı bir yöntemdir. 

2 Kimyevi Peeling ile cildi yenilemek; Kısa vakitte tesirini alabileceğiniz bu yöntem cildin üzerinde yüzeysel olan iz veya deliklerin kapanmasına takviyeci olmaktadır. Cildin üst tabakayı kimyevi peeling ile yakılarak asıllaşmaktadır. Ancak bu uygulamanın bir uzman hekim olarak uygulanması oldukça ehemmiyetlidir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN