Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Saçınızı kola ile devirirseniz ne olur dersiniz kimse neticeye inanamadı!

Saçınızı kola ile devirirseniz ne olur dersiniz kimse neticeye inanamadı!

Bir Hayli yemeğin yanında iyi giden kolayı hiç içmeyen neredeyse yoktur. Peki ya saçını kolayla yıkayan var mıdır? Kulağa iğrenç gelse de bir yotube kullanıcısını bunu sınamış ve neticeleri takipçileri ile paylaşmış. Peki gerçekten kola ile saçlarımızı devirirsek neticeler ne olur? Bakın hakikatte neler olmuş neler… Ellko isimli bir Youtube fenomeni “Saçınızı kola ile devirirseniz ne […]

Bir Hayli yemeğin yanında iyi giden kolayı hiç içmeyen neredeyse yoktur. Peki ya saçını kolayla yıkayan var mıdır? Kulağa iğrenç gelse de bir yotube kullanıcısını bunu sınamış ve neticeleri takipçileri ile paylaşmış. Peki gerçekten kola ile saçlarımızı devirirsek neticeler ne olur? Bakın hakikatte neler olmuş neler…

Ellko isimli bir Youtube fenomeni “Saçınızı kola ile devirirseniz ne olur?” sualine yanıt aramak için kendisini kobay olarak öne sürdü ve geçtiğimiz günlerde yayınladığı video ile donakaltıcı bir hakikatin kapısını araladı.

İki şişe kolayı başından alt boca eden Ellko, asitli olan kolanın  şekerli yöntemini ve lavabolardaki tıkanıklıkları dahi çözen çürütücü yapısını hiçe sayarak bu deneyi asıllaştırdı. Saçlarını kolayla bir hoş yıkadıktan sonra banyoya giden ve saçlarını şampuanla koladan temizleten Ellko saçlarının gürleştiğini ve daha canlı gözüktüğünü keşfetti. Üstüne üstlük senelerdir dalgalandırmaya çalışıp muvaffak olamadığı saçları bütün de istediği gibi dalgalı bir görünüme sahip olmuştu.

Saçları daha dolgun ve kıvırcık yapar mı?

Saçları sodayla yıkayarak kıvırcık ve dolgun göstermek, uzun zamandır sınanan bir yöntem. Bilimsel olarak, kola fosforik asit kapsayan bir akışkan ve işin gizemi de burada uyuyor. Kola PH bedeli 2.5 gibi oldukça düşük bir yönteme sahip. Bu da saçla temas ettiğinde doğrudan tesir etmesini sağlıyor. Düz saçları dalgalandırmak, solgun saçları canlandırmak kola ile çok kolay ancak netlikle kola ile yıkanan saçların şampuanla temizletilmesi gerekiyor zira kola aynı zamanda çok fazla şeker kapsıyor ve şeker saçlar için pek de iyi değil. Bu noktada Ellko perhiz kola kullanmanın daha manalı olduğunu düşünüyor.

Peki kolay içmek dışında başka nerelerde kullanabiliriz?

Peki sofralarımızın bir tanesi koladan, içmek dışında da yararlanabileceğinizi; kolanın şimdiye kadar belki de hiç dinlemediğiniz kullanım alanları olduğunu öğreniyor muydunuz?

Fayans ve seramik yüzeyler için güçlü bir arınıcı

Diyelim ki, tuvaletinizde her yöntemi sınasanız da çıkaramadığınız kirler var. Hangi arınma mahsulünü kullandıysanız da fayda etmedi. Çözüm çok kolay, deterjanlara oranla çok çok ucuz olan kolayı kirli bölgeye dökün ve yarım saat kadar bekletin. Kir yok olacaktır.

Metal yüzeyler pastan temizleyecek, ayna gibi olacak

Kolanın asidik bedeli, tıpkı narenciyede de olduğu gibi azıcık yüksektir. Bu asit içeriği de pasın giderilmesinde takviyeci tesir gösterir. Şayet arınmak istediğiniz yüzey çok paslıysa, kolayı paslı kısımların üzerine dökün ve gece boyu bekletin. Ertesi gün bir bulaşık süngeri kullanarak pası kolaylıkla arınabilirsiniz.

Yağ kirinin de azılı düşmanı

Yağ kirleri inatçıdır. Bir Hayli deterjan bu kirlere fayda etmez. Fakat artık, en beğendiğiniz giysileri yağ kiri çıkmadı diye dolabın arka raflarına kaldırmayacaksınız. Onun yerine, yağ kiri olan çamaşırlarınızla beraber, çamaşır cihazınıza azıcık da kola ilave edeceksiniz. Tek yıkamada kirin çıktığını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN