Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,80
 • EURO
  %-0,78
 • ALTIN
  %-0,06
 • BIST
  %-0,35
Gözünüzdeki lensi çıkarmazsanız ne olur? Bir kadın 23 gün süresince bunu yaptı netice şok!

Gözünüzdeki lensi çıkarmazsanız ne olur? Bir kadın 23 gün süresince bunu yaptı netice şok!

Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde bir hekimin sosyal medyada paylaştığı contact lens videosu ile dünya gündeminde viral oldu. Lens kullanan bir kadın akşam uyurken onları çıkarmayı unuttu. Sabah kalktığında daha önceki lensi unutan kadın, yenisini takıp güne devam etti. Sonunda gözleri öyle bir hale geldi ki hekimin yolunu yakaladı. Dr. Katerina Kurteeva 20 senelik iş […]

Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde bir hekimin sosyal medyada paylaştığı contact lens videosu ile dünya gündeminde viral oldu. Lens kullanan bir kadın akşam uyurken onları çıkarmayı unuttu. Sabah kalktığında daha önceki lensi unutan kadın, yenisini takıp güne devam etti. Sonunda gözleri öyle bir hale geldi ki hekimin yolunu yakaladı. Dr. Katerina Kurteeva 20 senelik iş yaşamı süresince böyle bir şey görmediğini ifade ederek o hastasını paylaştı. 

23 lens çıktı

Unutkan hastanın gözünden hekim bütün 23 kontakt lens çıkardı. Göz hekimi Dr. Katerina Kurteeva’nın kontakt lensleri birbiri arkasına çıkarırken sürüklediği video bir milyondan fazla izlenerek viral oldu.

Hekimin verdiği bilgiye göre kadın hasta 23 gün süresince daha öncekisini çıkarmadan her gün yeni bir lens takmış. Kadın hekime gözündeki ağrı ve flu görme şikayetiyle müracaat etmiş. Göz hekimi gördüğü manzarayı şöyle anlattı:

– “Usumdan neler olabileceğine dair olasılıklar geçti: kırık kontakt lens parçası, korneada çizik, enfeksiyon, kirpik veya makyaj viranesi. Ancak tetkiki yaptıktan sonra emin olabilirdim. Hastadan alt bakmasını istediğimde, birbirine yapışmış birkaç kontakt lensin kenarlarını görebiliyordum. Lensleri sürükleyip çıkardığımda daha aşırısını göreöğreneceğimi hissettim ve asistanımdan çıkarma işlemini kaydolması için telefonumu getirmesini istedim.

İskambil destesi gibiydi

-Hastadan tekerrür alt bakmasını istediğimde, gözüne yapışmış kocaman, koyu mor bir kontakt lens kütlesi görebiliyordum. Neredeyse ikinci bir gözbebeği gibi görünüyordu. İskambil destesi dağıtır gibi, lensleri teker teker ayırmak için zarifçe kulak arınma çubuğu kullanmaya başladım. Lensler zincir biçiminde göz kapağından alt sarkıyordu. Çok fazla kontakt lens vardı, bunun benim Guinness Rekorlar Kitabı anım olabileceğini düşündüm.

Böyle bir şey görmedim

-“Takribî 20 senelik iş yaşamımda hiç böyle bir şey görmemiştim. Hasta da buna inanamadı ve saydığım rakamdan emin olup olmadığımı sordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN