Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kaş bakımı nasıl yapılır bu tekliflere kulak verin!

Kaş bakımı nasıl yapılır bu tekliflere kulak verin!

Pandemi sebebiyle kuaföre gitmek daha öncekisinden daha riskli ve azıcık da maliyetli bir iş haline geldi. Ancak Covid-19 bakımlı olmanıza mani değil. Konutta kaşlarınıza nasıl bakım yapacağınızı öğrenmiyorsanız tekliflerimize bir göz atmanız yeterli. İşte 7 adımda konutta kaş bakımı yapmanın gizemleri! Evvel şekillendirin Kaşlarınızı şekillendirmeyi profesyonel ellere vazgeçmeniz sizin için belki daha verimli olacaksa da […]

Pandemi sebebiyle kuaföre gitmek daha öncekisinden daha riskli ve azıcık da maliyetli bir iş haline geldi. Ancak Covid-19 bakımlı olmanıza mani değil. Konutta kaşlarınıza nasıl bakım yapacağınızı öğrenmiyorsanız tekliflerimize bir göz atmanız yeterli. İşte 7 adımda konutta kaş bakımı yapmanın gizemleri!

Evvel şekillendirin

Kaşlarınızı şekillendirmeyi profesyonel ellere vazgeçmeniz sizin için belki daha verimli olacaksa da bu işi kendiniz de yapabilirsiniz. Kaşınızın biçimini fazla bozmadan suratınıza en uygun bir biçim verin. 

Tarayın

Saçlarınızda olduğu gibi, kaşlarınızı taradığınızda ufak bir uyarılma ile kendisi için verimli yağların imaline başlayacaktır. Kaşlarınızı aralıksız taramak zorunda değilsiniz ama haftada bir iki kere taramanız kaş bakımı için olmazsa olmaz.

Nazik olun

Kaşlarınıza ne yapıyor olursanız olun, nazik olun. Hem karşılaması olmayan biçimde kaşlarınızı yolmamak hem de cildinize hasar vermemek için çabuk etmemeli ve dikkatli olmalısınız.

Islatın

Kaşlarınızın altında deriniz var ve deriniz her zaman ıslatılmak ister. Aksi halde kurur ve pul pul olur, kaşlarınızın altında olsa dahi. Surat kremi sürdüğünüzde azıcık da kaşlarınıza sürdüğünüze emin olun. Ayrıca bu onları şekillendirmenizi de kolaylaştırır.

Dikkatli ağda yapın

Şayet kaşlarınızı ağda ile alacaksanız, çok dikkat etmelisiniz. Ağda, yanıklara neden olmaması için, çok sıcak olmamalıdır. Sürüklerken kaşlarınızın çıktığı doğrultuda çekilmeye dikkat edilmelidir. Hijyene dikkat etmezseniz, cilt enfeksiyonları yaşayabileceğinizi unutmayın.

 Göz farı sürün

Fazla kozmetik kullanmak cildiniz için hasarlıdır. Ama bazı bayanlar doğası gereği sarih renk veya seyrek kaşlara sahiptirler. Şayet sizin için de gidişat buysa, uzmanlar kaş kalemi yerine göz farı kullanmanızı öneriyor. Hem uygulaması daha kolay hem de görünümü daha natürel olacaktır.

Cildinize uygun mahsuller

Kaşlarınız için alacağınız mahsuller her şeyden evvel cilt tipinize de uygun olmalıdır. Ayrıca kaşınızda vurma ya da piercing varsa, bölgeye özel alaka göstermeli, hijyenine çok dikkat etmeli, anti alerjik kozmetik mahsuller seçim etmelisiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN