Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Dudak etrafı buruşukluğu neden olur sık sık ıslık çalıyorsanız…

Dudak etrafı buruşukluğu neden olur sık sık ıslık çalıyorsanız…

İhtiyarlamanın erken bulguları arasında yer alan ince buruşukluklar göz etrafından sonra dudak etrafında kendini belirli ediyor. Dudak etrafı buruşuklukların yaradılışı yaşın ilerlemesine bağlı olarak günlük yaşamda kullandığımız mimikler ve bazı alışkanlıklarımızda neden olabiliyor. Dudak etrafı buruşukluklarına müteveccih temkin almak için Medikal Estetik Doktoru Dr. Metehan Özgür, ağız etrafının kırışmasına neden olan, günlük yaşamda yapılan 7 alışkanlık […]

İhtiyarlamanın erken bulguları arasında yer alan ince buruşukluklar göz etrafından sonra dudak etrafında kendini belirli ediyor. Dudak etrafı buruşuklukların yaradılışı yaşın ilerlemesine bağlı olarak günlük yaşamda kullandığımız mimikler ve bazı alışkanlıklarımızda neden olabiliyor. Dudak etrafı buruşukluklarına müteveccih temkin almak için Medikal Estetik Doktoru Dr. Metehan Özgür, ağız etrafının kırışmasına neden olan, günlük yaşamda yapılan 7 alışkanlık mevzusunda ehemmiyetli bilgiler verdi.

İhtiyarlamanın en keskin bulgularının başında buruşukluklar geliyor. Ciltte ağız etrafında alana gelen buruşukluklar ihtiyarlamanın erken ve göze çarpan kısmıdır. Dudak üstü ve altı çizgilere “barkod çizgileri” demekteyiz. Buruşuklukların önüne geçilmesini sağlamak için günlük yaşamda yapılan alışkanlıkları en aza indirmekte fayda var.

Bir Hayli insanın ihtiyarlama bulgularıyla savaştığı bir çağda yaşıyoruz. Buna karşın ne yazık ki dudaklar ve ağız etrafına pek önemsenmiyor. Oysa ki ihtiyarlama bulgularının ilk işareti ve hacim kayıpları ağız etrafında başlıyor. 

Sık Sık Islık Çalıyorsanız…

Pipet taşıtıyla yudumlamaya eş bir mekanizmayla, uzun müddet ıslık çalmak ağız kenarındaki buruşuk cilde katkıda bulunur.

Pipet kullanıyorsanız…

Bir Hayli kadın dudak boyasılarının kadehlere bulaşmasını önlemek için veya ahlak emeliyle meşrubatlarını çoğunlukla pipet kullanarak harcıyor. Oysa meşrubatların direk kadehten harcanmasında fayda var zira pipetle meşrubat harcarken yineleyen hareketler sebebiyle buruşuklukların oluşması süratlenebilir.

Dudaklarınız Sık Sık Kuruyorsa…

Doku hücrelerinin sıhhati dudaklara direk olarak yansır. Bu hücreler sıhhatli olduğunda dudaklar canlı, dolgun ve genç görünürler. Su, tüm bedende olduğu gibi cilt ve dudaklar içinde çok ehemmiyetlidir. Dudaklar susuz kaldığı zaman solgun, kuru, çatlak görünürler ve bazı enfeksiyonlara daha yatkın hale kazançlar. Bu surattan dudakları kesintisiz nemli yakalamak oldukça ehemmiyetlidir.

Kullandığınız Balsamlarda Koruma Etkeni Olmasına Özen Gösterin!

Güneş’in UV ışınlarına uzun müddet maruz kalmak cilt için çok hasarlıdır. Ayrıca cildin çok ince olduğu dudak yüzeylerinde zararlanmalara ve ciddi meselelere neden olabilir. Dudaklara hasar gelmesini önlemek için yüksek etmenli güneş gözetmesine sahip dudak balsamı kullanılmasını gerekiyor.Bu biçimde dudaklar nemli kalır ve ayrıca hasarlı UV ışınlardan korunmuş olur.

Sigara Kullanıyorsanız…

Sigara içmek bedenimizdeki her şey için hasarlı olduğu gibi erken ihtiyarlamaya katkıda bulunan hür radikalleri üretir ve cildin pigmentasyonunu çoğaldırarak daha koyulaşmasına neden olur. Sigara içerken yinelenen dudak büzme hareketleri dudaklarda kalıcı buruşukluklara sebebiyet verir. Sigaradan bırakmak yalnızca genel sıhhatimiz için değil, ayrıca dudaklardaki ihtiyarlamanın tesirlerinden korunmak için de ideal bir çözüm olacaktır.

Dudak Isırma Alışkanlığınız Varsa…

Buradaki çiğnemek yemek yerken ki çiğnemek değil ! Günümüz şartlarında, şehir yaşamında stresten uzak kalabilmek çok güçtür. Pek çok insan stresten veya alışkanlıklarından dolayı hatta çoğu zaman farkında olmadan dudaklarını dudaklarını ısırır ve çiğner. Bunu vazgeçmek oldukça ehemmiyetli zira kesintisiz uyaranlarla dudak mukozanızı bozabilirsiniz, dudak teninizi yaralayıp kanatabilirsiniz hatta enfeksiyonlara neden olabilirsiniz ve de kalıcı olabilecek yara izleri oluşturabilirsiniz.

Tebessümmek

Tebessümmek natürel ki çok hoş bir şeydir fakat surat adalelerinizi tebessümmek için tekerrür tekerrür kullandığınızda, çok fazla mimik yaptığınızda dudaklarınızın yanlarında görünmeye başlayan çizgileri fark edeceksiniz. “Natürel ki tebessümmekten bırakmayacaksınız ancak hoşluk rutininize cilt bakım seansları ilave edebilirsiniz.”

Dudak Etrafı Buruşukluklardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Natürel ki anti-aging usullerin hepsinde olduğu gibi bu sekiz hatalı harekette de en hoş çözüm ihtiyattır. Bu hareketlere dikkat etmek ve sakınmak gerekir. Ama yeniden de çözüm vardır. Dudak üstü ve altı “barkod çizgileri” veya “sigara çizgileri” dediğimiz bu buruşukluklara zehirli maddeler ve mezoterapi usulleri uygulandığında çok yararlı neticeler alınması olasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN