Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kaş dökülmesi neden olur stres en ehemmiyetli nedeni!

Kaş dökülmesi neden olur stres en ehemmiyetli nedeni!

Bayanlar için kaşlar oldukça ehemmiyetli bir yere sahiptir. Bazıları gür kaşlı olmaktan şikayet ederken bazıları da ince kaşlı olmaktan şikayet etmektedir. Kaşlar surata anlam katmaktadır bu sebeple sağlıklı olması şahıslar için ehemmiyet taşımaktadır. Zaman içeriside gür kaşlı olanlar ya da doğuştan seyrek kaşlı olanların da gün geçtikçe kaşları eksilmektedir. Bunun en ehemmiyetli faktörlerinden birinin bir […]

Bayanlar için kaşlar oldukça ehemmiyetli bir yere sahiptir. Bazıları gür kaşlı olmaktan şikayet ederken bazıları da ince kaşlı olmaktan şikayet etmektedir. Kaşlar surata anlam katmaktadır bu sebeple sağlıklı olması şahıslar için ehemmiyet taşımaktadır. Zaman içeriside gür kaşlı olanlar ya da doğuştan seyrek kaşlı olanların da gün geçtikçe kaşları eksilmektedir. Bunun en ehemmiyetli faktörlerinden birinin bir hayli sağlık problemini tetikleyen stresin yol açtığını öğreniyor muydunuz? Peki stres kaş döker mi? Mevzuyla alakalı tüm merak edilenleri Cildiye Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek’deri bildik. 

Yanlış kaş alımı kaşları döküyor

Uzmanlar en sık kaş dökülmesi biçim vermek üzere kaş alımının yanlış alınması nedeniyle ortaya çıkan dökülmeler olduğunu söylüyor. Bu gidişata ulus arasında kaş küsmesi de sınıyor.

En çok bayanlarda görülüyor

Bu mesele ne yazık ki daha çok bayanlarda ortaya çıkan bir meseledir. Kaş dökülmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. Bunlara stres, kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları, bazı ilaçların yan tesiri, hormon balanssızlıkları ve hipotiroid hastalığı gibi meseleler yol açabilir. 

Kaşları ovalama dökülmelere yol açıyor

Bazen de strese bağlı olarak kaşlar dökülebilmektedir. Kaşların aralıksız olarak ovalanması neticeyi yapılan tramvalarda kaş kayıplarına yol açmaktadır. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN