Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,29
 • BIST
  %-1,82
Zencefil neye iyi kazanç akciğerlerdeki hasarlı maddeleri arınıyor!

Zencefil neye iyi kazanç akciğerlerdeki hasarlı maddeleri arınıyor!

Her tasaya deva olan zencefil, insan bedenine faydalarını afallatıyor. Hindistan’da yaygın olarak harcanan zencefil, kanseri önlemeden, romatizma rehabilitasyonuna; beyin sıhhatinden, akciğer sıhhatine bedene fantastik faydalar sağlıyor. Çok kuvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri arınmaktadır. En bedelli baharatlardan olan zencefilin verimleri bunlarla da hudutlu değil elbette. İşte zencefilin inanılmaz verimleri… Unutkanlığın neden olduğu hastalıkları önler Zencefilin, […]

Her tasaya deva olan zencefil, insan bedenine faydalarını afallatıyor. Hindistan’da yaygın olarak harcanan zencefil, kanseri önlemeden, romatizma rehabilitasyonuna; beyin sıhhatinden, akciğer sıhhatine bedene fantastik faydalar sağlıyor. Çok kuvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri arınmaktadır. En bedelli baharatlardan olan zencefilin verimleri bunlarla da hudutlu değil elbette. İşte zencefilin inanılmaz verimleri…

Unutkanlığın neden olduğu hastalıkları önler

Zencefilin, bunama, Parkinson ve Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalıkların başlangıcını, oksidatif stres ve iltihaplanmayı eksilterek geciktirdiği öğrenilmektedir. Bu hasarlı etmenlerin yaşa bağlı öğrenişsel gerilemede tesirli olduğu öğreniliyor. Bu sebeple zencefil, güçlü besleyicileriyle beyin zararı tehlikesini eksiltir ve belleğiniz bozulmadan kalır.

Akciğerleri arınıyor

Zencefil akciğerlerdeki hasarlı maddelerin atılması için ehemmiyetli bir kaynaktır. Ayrıca zencefil solunum hastalıklarını da rehabilitasyon eder. Yapılan son çalışmalar, anti-inflamatuar özelliğini de ortaya koydu. Etkin bir bileşik olan Zerumbone, astımı gevşetmeye dayanakçı olur. Araştırmalar, allerjik hava yolu inflamasyonunun büyük miktarda Th2 baskınlığından kaynaklandığını ve zencefilin bunu baskılayabildiğini göstermektedir.

Fazla gaz birikimini önler

Zencefil çok güçlü bir gaz gidericidir. Bunun anlamı, fazla gaz eliminasyonunu indüklemesidir. Fazla gaz sizi rahatsız edici bir vaziyette vazgeçmekten çok daha aşırısını yapar. Sisteminizde biriken fazla gaz yukarıya doğru çıkarken gövde içinde alıngan uzuvlara baskı yapabilir. Ufak bir parça zencefil çiğneme, gazı sıhhatli bir biçimde dışarı atmaya dayanakçı olabilir ve ayrıca gazın tekerrür birikmesini önler.

Romatizma rehabilitasyonu

Zencefilin kemik sıhhatini kuvvetlendirdiği ve artrit ile ilişkili eklem sızılarını eksilttiği öğrenilmektedir. Zencefil, güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip gingerol kapsar. Romatizmanın rehabilitasyonunda zencefil birebirdir. Yangı giderici bir gıdadır.

Karaciğere koruma sağlar

Veremden muzdarip insanlar hepatotoksisiteyi önlemeye dayanakçı olduğundan zencefilden faydalanabilirler. Ayrıca, kadmiyumun ehemmiyetli ölçüde alınmasından dolayı karaciğere hasar veren kadmiyum zehirlenmesine karşı da koruma sağlar. Zencefil esansiyel yağı, obezite sebebiyle ortaya çıkan içki olmayan yağlı karaciğer hastalığına karşı gözetici bir tesir gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN