Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
Maydonozun verimleri neler kalp ve damar sağlığına gözetiyor!

Maydonozun verimleri neler kalp ve damar sağlığına gözetiyor!

Ağustos ve Eylül ayları arasında yetişen maydanoz, insan sıhhati için oldukça bereketli olan bir gıdadır. Ağız kokusunu önlemesinden tutun da kansere tutulma tehlikesini eksiltmesine kadar bir hayli mevzuda fayda sağlayan maydonoz yaprağından sapına kadar harcanması gereken bir gıdadır. Peki maydonozun bilinmez verimleri neler? Maydonoz hangi hastalıklara iyi kazanç? İşte tüm merak ettiğiniz suallerin cevaplarını elmaelma.com’da […]

Ağustos ve Eylül ayları arasında yetişen maydanoz, insan sıhhati için oldukça bereketli olan bir gıdadır. Ağız kokusunu önlemesinden tutun da kansere tutulma tehlikesini eksiltmesine kadar bir hayli mevzuda fayda sağlayan maydonoz yaprağından sapına kadar harcanması gereken bir gıdadır. Peki maydonozun bilinmez verimleri neler? Maydonoz hangi hastalıklara iyi kazanç? İşte tüm merak ettiğiniz suallerin cevaplarını elmaelma.com’da bulabilirsiniz. 

KALP VE DAMAR SAĞLIĞINA GÖZETİYOR!

Maydonoz çok güçlü bir anti-oksidan olduğundan kan akışını dengeler. Bu sayede kalp ve damar sıhhatini korur.

GÖZ SIHHATİNİN KORUNMASINA DAYANAKÇI OLUYOR 

Maydonoz A ve C vitaminleri bakımından da oldukça bereketli bir gıdadır. Bu da göz sıhhatinin korunmasına dayanakçı olur. Bunun yanı gizeme tansiyon gibi hastalıkların yaşanmasını da yasaklamaya dayanakçı olur. Bu sebeple uzmanlar, devamlı olarak maydonoz harcanması gerektiği mevzusunda uyarmaktadır. 

SAÇLARA PARLAKLIK KAZANDIRARAK GÜÇLÜ GÖRÜNMESİNİ SAĞLIYOR

Maydonoz aynı zamanda hem cilt hem de saç için oldukça yararlıdır. Hücreleri yenileyici bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda saç kırıklarını onararak daha parlak görünüm kazandırır. 

MAYDANOZ SAPLARINI SAKIN ATMAYIN!

Maydonoz sapı makûs kolestrolü önlemektedir. Bunun için maydonozun saplarını kaynatıp süzdükten sonra limon sıkıp harcayabilirsiniz. Böylece bu sualin önüne geçmiş olacaksınız. Bunun yanı gizeme maydanoz saplarını kesip yoğurtla karıştırarak içerisine limon sıkıp harcadığınızda sindirimi de tertip etmektedir.  Uzmanlar, bütün bir şifa kaynağı olan maydonozun saplarının kesildikten sonra asla atılmaması gerektiği mevzusunda uyarıyor. Böbrekleri arınarak, idrar yolu enfeksiyonlarını önleyen maydonoz saplarını ham ya da sade olarak harcayabilirsiniz. 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN