Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,28
 • EURO
  %0,25
 • ALTIN
  %0,50
 • BIST
  %-1,37
Zahter neye iyi gelir?

Zahter neye iyi gelir?

Zahter; demir, manganez, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve selenyum bakımından zengindir. Zahter, vitamin B6 ve piridoksin de kapsamaktadır. Ayrıca, zahter yapısında, vitamin A, folik asit, benzoil peroksit ve betakaroten kapsamaktadır. Kış ve yaz aylarında yetişen olmak üzere iki cinsi bulunan zahterin sıhhate bereketlerini şöyle sıralayabiliriz;  Hazmı basitleştirir. Kolesterolü düşürür: Bir Hayli açıdan fayda sağlayabilen zahter nebatı, […]

Zahter; demir, manganez, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve selenyum bakımından zengindir. Zahter, vitamin B6 ve piridoksin de kapsamaktadır. Ayrıca, zahter yapısında, vitamin A, folik asit, benzoil peroksit ve betakaroten kapsamaktadır.

Kış ve yaz aylarında yetişen olmak üzere iki cinsi bulunan zahterin sıhhate bereketlerini şöyle sıralayabiliriz; 

Hazmı basitleştirir.

Kolesterolü düşürür: Bir Hayli açıdan fayda sağlayabilen zahter nebatı, antioksidan özellikler göstermektedir. Aynı zamanda, iyi bir lif kaynağı olan zahter nebatı makûs kolesterolü düşürmek için takviyeci olabilmektedir.

Kalp çarpıntısını giderir.

İştah açar.

Verem rehabilitasyonunda tesirli olabilmektedir.

Soğuk algınlığı ve griple çaba eder: Zahter soğuk algınlığı ve grip mevsiminde bir çay olarak kullanılabilmektedir. Bu nebatsal çay soğuk algınlığı ya da gribe tutulma uğrunu eksiltebilmektedir.

Asapları güçlendirir, stresle çaba eder.

Bağırsak hastalıklarında iyileştiricidir.

Sindirim sistemini yardımlar: Zahter ile hazırlanan çay bozuk mide, kabarıklık ve ishal için gevşetici bir özellik göstererek sindirim sistemini desteklemektedir.

Böbrek hastalıklarında gözetici misyonu vardır.

Göz sıhhati içinde iyi bir sponsor olan A vitamini, akciğer ve ağız boşluğu kanserinden de gözetmektedir.

Mesane sızısını dindirir.

Uyarıcı ve vücudu güçlendiricidir.

Mikrop öldürücüdür.

Yaraların iyileşmesine takviyeci olur.

Zahter iyi bir dezenfektan olarak hareket etmekte, ten enfeksiyonları ve yaraları rehabilitasyon etmek için de kullanılmaktadır.

İdrar söktürür.

Mantar şikayetlerine özelliklere de enfeksiyonlara karşı bereketlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN