Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,39
GAPS Diyeti nedir?

GAPS Diyeti nedir?

  Geçmişten günümüze fazla kilolardan kurtulmak için çok muhtelif perhiz uygulamaları sınanmaktadır. Bugün sizler için gözümüzün önünde sınayıp yaoan bir misal olan Berna Laçin’in uygulayarak aşırılıklarından kurtulduğu GAPS diyetini inceledik. Sizde Berna Laçin gibi bu perhizi uygulayarak aşırılıklarınızdan kurtulun! GAPS perhizi öncelikli olarak, beden beyinden sonraki bu mevzudaki en ehemmiyetli olan uzuv bağırsaklarda olan meseleler, […]

 

Geçmişten günümüze fazla kilolardan kurtulmak için çok muhtelif perhiz uygulamaları sınanmaktadır. Bugün sizler için gözümüzün önünde sınayıp yaoan bir misal olan Berna Laçin’in uygulayarak aşırılıklarından kurtulduğu GAPS diyetini inceledik. Sizde Berna Laçin gibi bu perhizi uygulayarak aşırılıklarınızdan kurtulun!

GAPS perhizi öncelikli olarak, beden beyinden sonraki bu mevzudaki en ehemmiyetli olan uzuv bağırsaklarda olan meseleler, metabolik hastalıklardan alana gelen psikolojik rahatsızlıklara kadar çok muhtelif sebeplere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

GAPS perhizi, sindirim sisteminin daha sıhhatli bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır. Sindirim sistemi meselesine bağlı olan ”Sızıntılı bağırsak sendromu”dur. Bu sualin esasında ince bağırsak duravında oluşan zarar görülmektedir. Bağırsakta oluşan zehirli maddeler ve hazmedilemeyen yiyecekler bağırsak zarından kana geçmektedir. Bu hadiseyi yasaklamak için yapılan beslenme programına GAPS rehabilitasyonu denilmektedir.

gaps diyeti nedir

GAPS perhizini kimler uygulamalıdır?

Bu perhizi öncelikli olarak; Otizm, şizofreni, bipolar hastaları, bunalım hastaları, dikkat noksanlığı gibi rahatsızlığa sahip olanlar bu rehabilitasyona müracaat etebilirler. Aynı zamanda sivilce, alerji, eklem sızıları olanlar, MS hastaları, migreni olanlar ve glüten intoleransına bağlı bozukluğuna sahip olanların kumpaslı olarak ilaç kullanımlarına olan bağlılığı büyük bir miktarda en aza indirmektedir.

GAPS perhizinde ehemmiyetli olan yiyecekler;

Kemik suyu, hindistan cevizi yağı, avokado, balkabağı, tatlı patates, yer elması, kırmızı pancar, ev imali yoğurt bu perhiz için ehemmiyetli yiyecekler arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN