Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Memesi alınan kadına tekrar meme yapılabilir mi?

Memesi alınan kadına tekrar meme yapılabilir mi?

  Günümüzde rehabilitasyon usulleri ile rehabilitasyonu olası olan meme kanserine karşı ya da meme kanserine karşı oluşabilecek doku kaybı ile alakalı tesirli bir usuldür. Ne yazık ki günümüzde bayanlar için meme kanseri büyük bir tramva olmaktadır.  Genel Cerrah Uzmnaı Doç.Dr. Kamil Gülpınar , meme sıhhati hakkında kumpaslı olarak kadının uzmalar tarafından hakimiyet altında olmaları gerekmektedir. […]

 

Günümüzde rehabilitasyon usulleri ile rehabilitasyonu olası olan meme kanserine karşı ya da meme kanserine karşı oluşabilecek doku kaybı ile alakalı tesirli bir usuldür. Ne yazık ki günümüzde bayanlar için meme kanseri büyük bir tramva olmaktadır. 

Genel Cerrah Uzmnaı Doç.Dr. Kamil Gülpınar , meme sıhhati hakkında kumpaslı olarak kadının uzmalar tarafından hakimiyet altında olmaları gerekmektedir. Meme kanseri fiziksel bir tesir olmasıyla aynı zamanda bayanları ruhsal olarak da çöküntüye uğratabilmektedir.

Bayanların çok sık sorduğu suallerden olan meme cerrahisinden sonra yine meme yaptırmak olası müdür, ya da ne kadar zaman geçmelidir? 

İlk olarak meme cerrahisinde muhtelif metodlar uygulanmaktadır. Hastalığın sürecine ve aşamalarına göre başkalaşım gösteren ve dokulara olan yaygınlığı ile memeden ne kadar doku alınması gerektiği tanımlanmaktadır.

Kanser hadiselerinde ilk olarak ur hangi bölgelerde bulunduğu tespit edilir ve urun türü göz önünde bulundurularak hastalıklı olan doku alınır… İstisnai gidişatlarda hastalıklı olana memenin yanında sıhhatli olan meme de alınabilir. Memeye yapılan cerrahi müdahale sonrasında oluşan zarar için yine bir harekât gerekmektedir. Günümüzde teknolojisininde ilerlemesiyle artık meme cerrahisinin yanında plastik cerrahlarında yer almaktadır. Bu vaziyetim hasta için aksi bir gidişat olmadığı belirtilmektedir. 

meme cerrahisi sonrasında yeniden meme yapılabilir mi

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN