Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,47
 • EURO
  %0,45
 • ALTIN
  %2,70
 • BIST
  %0,76
Sırtta çıkan sivilce nasıl geçer naylon ve polyester giysiler neden olabiliyor!

Sırtta çıkan sivilce nasıl geçer naylon ve polyester giysiler neden olabiliyor!

Sırtta oluşan sivilceler can sıkıcı bir mesele olmasının yanında ağrı verici dahi olabilir. Bedenin fazla yağ ürettiği yarıyıllarda sıklıkla oluşabilen sırtta oluşan sivilceler ender de olsa bazı hastalıkların da habercisi olabiliyor. İşte sırtta oluşan sivilcelerin sebepleri ve çözüm yolları… Sırt bölgesinde çıkan sivilcelerin sebepleri Adet yarıyılı -Adet yarıyıllarında veya hormonel meseleleri olan bireylerde sırt bölgesinde sivilde […]

Sırtta oluşan sivilceler can sıkıcı bir mesele olmasının yanında ağrı verici dahi olabilir. Bedenin fazla yağ ürettiği yarıyıllarda sıklıkla oluşabilen sırtta oluşan sivilceler ender de olsa bazı hastalıkların da habercisi olabiliyor. İşte sırtta oluşan sivilcelerin sebepleri ve çözüm yolları…

Sırt bölgesinde çıkan sivilcelerin sebepleri

Adet yarıyılı

-Adet yarıyıllarında veya hormonel meseleleri olan bireylerde sırt bölgesinde sivilde çıkabilmektedir. Özellikle bir çok kadının adet yarıyılı yanaşınca veya adet yarıyılında sırt bölgesinde sivilce yaradılışı görülmektedir. Ancak bu tamamen hormonel farklılığı ile ilgilidir.

Genetik etmenler

-Aileden kaynaklanabilir. Peki bu nasıl olur? Eğerki ailenizde de bu stil şikayetler varsa bu sizde de görülme ihtimalinin yatkınlıkla alası olabilir. Eğerki ailenizde de aynı şikayetler yüksekse bu sizde de görülme ihtimalinin yüksek olduğunun habercisi olabilir. 

Naylon ve polyester kıyafetler

-Günlük yaşamınızda giyindiğini giysilerle ilgili olabilir. Aralıksız olaral giyindiğiniz giysiler naylon, polyester kumaşlardan üretilmişse sırıtınızda sivilce çıkmasına neden olabilir. Aynı biçimde sivilce yaradılışına zemin hazırlayan sebeplerden biri de aralıksız olarak dar giysi giyinmek de olabilir. Üzerinize yapışan dar giysiler tez telemenize neden olarak sivilce yaradılışına neden olabilir. İşte bu surattan bedeninize uygun çok yapışmayan elbiseleri seçmeye özen göstermeniz gerekmekedir.

Sırtta çıkan sivilceleri gidermek için…

– Sivilceyi tetikleyen en ehemmiyetli faktörlerden biri de strestir. Sizi günlük yaşamınızda güçe sokan ve stresli olmanıza neden olan unsurları yaşamınızdan bir an evvel çıkarmaya çalışarak stresi eksiltecek çözümler üretin.

– Sivilce yaradılışından uzaklaşmak için yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durun! Sivilce yaradılışını önlemek için sıhhatli beslenerek meyve sebze gibi yiyecekleri harcamayı alışkanlık haline getirin.

– Gece yatmadan evvel kesinlikle sırtınıza sivilce kurutucu kremler sürün ve efor içerisinde cildinizi yıkamayı ilgisizlik etmeyin. Tıkalı gözeneklerinizi açmak için haftada bir kere kesinlikle sırtınıza peeling yapın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN