Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Sağlıklı beslenmek için tüketilmesi gereken sebzeler nelerdir?

Sağlıklı beslenmek için tüketilmesi gereken sebzeler nelerdir?

Sağlıklı, uzun ve nitelikli bir yaşam için tek başına spor yapmak yetmez! Nitelikli ve sağlıklı bir yaşamın altın kaideyi beslenmedir. Kumpaslı beslenme ve yeterli beslenme bir insanın yaşam standartlarını değiştirebilmektedir. Özellikle tabiatın bize sunduğu yeşili değerlendirmeli ve nitelikli bir yaşam için harcamalıyız. İşte hayat kurtaran herkesin harcaması gereken 5 sebze! PAZI Diyetseverlerin özellikle sıklıkla harcadığı […]

Sağlıklı, uzun ve nitelikli bir yaşam için tek başına spor yapmak yetmez! Nitelikli ve sağlıklı bir yaşamın altın kaideyi beslenmedir. Kumpaslı beslenme ve yeterli beslenme bir insanın yaşam standartlarını değiştirebilmektedir. Özellikle tabiatın bize sunduğu yeşili değerlendirmeli ve nitelikli bir yaşam için harcamalıyız. İşte hayat kurtaran herkesin harcaması gereken 5 sebze!

PAZI

Diyetseverlerin özellikle sıklıkla harcadığı sebzelerden olan pazı hem besleyici hemde perhiz arkadaşıdır. 1 bardak pazıda yalnızca 10 kalori bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisinde A ve C vitaminleri bedenin lüzumu olan vitaminleri btemizletir. Yapılan bazı araştırmalara göre kanser cinslerini önlemeye takviyeci olabileceğini de göstermiştir. 

HAVUÇ

Meyve olarak, sebze olarak ve salatalarda kullandığımız her kategoriye yakışan ve rengini içerisinde yüksek seviyede karoteidlerden alan havuç göz hastalıkları ve bazı kanser türlerininin tehlikesini eksilten bileşikler kapsamaktadır. 

MAYDANOZ

Sofraların bırakılmaz yeşilliği maydanoz gün geçtikçe yerini muhtelif tatlara bırakıyor. İçerisinde bulunan B vitamini ambarı özelliği ile son derece ehemmiyetli bir sebzedir. Yapılan araştırmalara göre kalp hastalığı tehlikesini eksilttiği tespit etilmiştir. 

PATATES

Patetes sağlık açısından oldukça ehemmiyetli bir besin kaynağıdır. İçerisinde bol bol C ve B6 vitaminleri bulunmaktadır. Vasati bir orta brey patateste 100 kalori bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisinde potasyum bulunduran patatesi fırında ya da sebzelerin yanında haşlama olarak tüketebilirsiniz.

SOĞAN

Sıhhatiniz için oldukça ehemmiyetli olan bir öbür besin ise soğandır. Yapılan bir araştırmaya göre kumpaslı olarak harcandığında  hipertansiyon hastalarında kan basıncının düşmesine takviyeci olduğu ortaya koyulmuştur. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN