Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Noksan diş çene yapısını bozar mı kemik ilavesi yapılabiliyor!

Noksan diş çene yapısını bozar mı kemik ilavesi yapılabiliyor!

Ağız sıhhatinin en ehemmiyetli unsurlarından biri olan dişler, hayatımızda çiğneme ve beslenme işlevleri için ehemmiyetli faktördür. Bazen fobiden, bazen de parasal nedenlerle insanlar ağızlarında noksan dişle yaşayabiliyorlar. Noksan dişlerin estetik, işlev kaybı ve muhtelif psikolojik tesirlerle yaşantımızı güçleştireceğini belirten Diş Doktoru Pertev Kökdemir, “Ülkemizde ağız ve diş sıhhati mevzusunda en büyük problemlerin başında diş noksanlığı […]

Ağız sıhhatinin en ehemmiyetli unsurlarından biri olan dişler, hayatımızda çiğneme ve beslenme işlevleri için ehemmiyetli faktördür. Bazen fobiden, bazen de parasal nedenlerle insanlar ağızlarında noksan dişle yaşayabiliyorlar. Noksan dişlerin estetik, işlev kaybı ve muhtelif psikolojik tesirlerle yaşantımızı güçleştireceğini belirten Diş Doktoru Pertev Kökdemir, “Ülkemizde ağız ve diş sıhhati mevzusunda en büyük problemlerin başında diş noksanlığı gelmektedir” tümcelerini kurarak noksan diş rehabilitasyonunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında bazı bilgilendirmelerde bulundu.

Bir Hayli birey noksan dişlerle hayatını sürdürmeye çalışsa da asıl şu ki; noksan dişler bir hayli negatifliği ve hastalığı da birliktesi getirebilir. 

Noksan dişler sağlık meselelerine neden olur mu?

 Ağzımızdaki noksan dişler bir hayli sağlık meselesine yol açabilir. Bunlar ağız içi problemlerle başlar, sistemik rahatsızlıklara kadar devam eder. Ağzınızda şayet noksan diş varsa bu noksanlığı bitirmek için maksimum zamanımız 6 aydır.

Kemik ilavesi olabilir

Beceriksizlik olan bölgedeki komşu dişlerin o bölgeye kayması ve şayet implant yapılması tasarlanıyorsa implant yapılacak olan kemiğin erimesi problemi ile karşılaşılabilir. Natürel böyle bir vaziyette ileri cerrahi teknikler ile o bölgeye kemik ilavesi yapılması gerekecektir. Oysa diş kaybı yaşandıktan 1.5-2 ay sonra o bölgeye bir implant yapılırsa, rastgele bir kemik ilavesi veya değişik bir problemle karşılaşmadan kolayca dişimize tekerrür kavuşabiliriz.

Çiğneme bozuklukları sindirim sistemi meselelerini getiriyor

Noksan dişler rehabilitasyon edilmezse çiğneme bozuklukları, komşu dişlerin boşluğa kayması veya yıkılması neticeyi dişler arasında aralanmalar ve bunun neticesinde diş eti hastalıkları ve çürükler, estetik meseleler ve sindirim problemleri, hazımsızlık gibi meseleler yaşanabilir.

Noksan dişleri bitirmek muhtemel!

Diş yetersizlikleri noksan diş sayısına göre değişik usullerle bitirilebilir. Şayet tek bir diş noksanlığı varsa 1 adet implant veya 3 dişten oluşan bir köprü ile bitirilebileceği gibi ağzında hiç dişi olmayan şahıslara da tek bir çene için 6 adet implant yaparak sabit porselen dişler ile tüm noksan dişlerini bitirmek muhtemel olmaktadır. Büyüyen teknoloji ile uslu hidrofilik implantların kullanımı sayesinde ağzında hiç dişi olmayan hastalarımızın 1 haftada sabit porselen dişleri de yapılabilmektedir.

Bu sayede diş eti çekilmesi ve irine bağlı kemik erimesi nedeniyle dişlerini kaybeden hastalar hiç dişsiz kalmadan yeniden sabit ve sağlıklı dişlere kavuşabilmektedirler. Özel zirkotitan implantlar sayesinde de diş yetersizliklerini rehabilitasyon ettirmekte geç kalmış ve kemik erimesi oluşmuş bireyler için ileri cerrahi tekniklere çok fazla müracaat etmeden ince kemiklere oldukça sağlam fakat öteki implantlardan daha ince implantlar yerleştirilip hastalarımızın yetersizliklerini giderebilmekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN