Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,33
 • EURO
  %0,02
 • ALTIN
  %-0,53
 • BIST
  %-0,14
Muşmulanın faydaları neler öksürüğü geçiriyor

Muşmulanın faydaları neler öksürüğü geçiriyor

Ülkemizde özellikle Marmara ve Karadeniz bölgelerinde bolca yetişen muşmula meyvesi bedene olağanüstü faydalarını afallatıyor. Gül ailesine üye olan muşmulanın bilimsel ismi mespilustur. Bu şifa kaynağı meyve şeker hastalığından, bunalıma; öksürükten, yaralara bedene pek çok fayda sağlıyor. İşte muşmulanın öğrenmediğiniz verimleri! Şekere iyi geliyor Muşmula yaprakları şeker hastalığına iyi kazanç. Yüksek ölçüde şeker kapsamayan muşmula meyvesi […]

Ülkemizde özellikle Marmara ve Karadeniz bölgelerinde bolca yetişen muşmula meyvesi bedene olağanüstü faydalarını afallatıyor. Gül ailesine üye olan muşmulanın bilimsel ismi mespilustur. Bu şifa kaynağı meyve şeker hastalığından, bunalıma; öksürükten, yaralara bedene pek çok fayda sağlıyor. İşte muşmulanın öğrenmediğiniz verimleri!

Şekere iyi geliyor

Muşmula yaprakları şeker hastalığına iyi kazanç. Yüksek ölçüde şeker kapsamayan muşmula meyvesi şeker hastalarının harcayabileceği bir meyvedir.

Bunalımın natürel ilacı

İçeriğindeki melovin faktör maddesi ile asap sistemi ve adaleler üzerinde tesirli, sıhhatli bir asap sistemine sahip olmanızı sağlayan muşmulanın dış kabuğu da kaynatılarak içilebilir ve bu bunalım hapı içmiş gibi tesir yaratmaktadır.

Beyin sıhhatine iyi geliyor

Kumpaslı olarak muşmula tüketimi, merkezi asap sistemine iyi kazanç. Kan dolaşımını süratlendirdiğinden dolayı beynin daha kumpaslı oksijen almasına destekçi olur. Böylece zekâ üzerinde pozitif tesirler sağlar.

Vitamin ambarı

Muşmula, yiyecek lifi, potasyum, demir, kalsiyum, folik asit ve magnezyum gibi verimli mineral ve maddeler bakımından oldukça zengin bir meyve olduğu gibi, aynı zamanda içinde A vitamini ve C vitamini de olduğu öğreniliyor.

Öksürüğe deva

Muşmula, özellikle çay olarak harcandığında bir cinsli bitmek öğrenmeyen öksürüğe deva oluyor.

Ağızdaki yaraları iyileştiriyor

Antioksidan özellikler gösterdiğinden özellikle ağız içinde oluşan yaraların daha süratli iyileşmesine ön ayak oluyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN