Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Miyop hastalığı nasıl olur

Miyop hastalığı nasıl olur

Yapılan araştırmalar neticesinde teknoloji çağının ilerlemesiyle dünyadaki çocukların yüzde yirmisi ”miyop başka bir deyişle uzağı görememe” hastalığı oranı gitgide çoğalmaya başlamıştır. Çocuklar artık dışarıda süre geçirmek istemiyor eve kapanık bilgisayar, tablet ve telefon oynamaktadırlar. Bu da miyopa davetiye çıkarmaktadır. Çocuklar bu çağlarda dışarıda süre geçirmeliler gün ışığından faydalanmalılar. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Göz Anabilim Dalı […]

Yapılan araştırmalar neticesinde teknoloji çağının ilerlemesiyle dünyadaki çocukların yüzde yirmisi ”miyop başka bir deyişle uzağı görememe” hastalığı oranı gitgide çoğalmaya başlamıştır. Çocuklar artık dışarıda süre geçirmek istemiyor eve kapanık bilgisayar, tablet ve telefon oynamaktadırlar. Bu da miyopa davetiye çıkarmaktadır. Çocuklar bu çağlarda dışarıda süre geçirmeliler gün ışığından faydalanmalılar.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Göz Anabilim Dalı azası Prof. Dr. Hüban Atilla yapılan araştırmalara göre miyopun çocuklarda bu oranın çoğalışı hakkında; ” Miyop, 7-13 yaş arası ortaya çıkıyor ve ergenlik yarıyılında daha da çoğalıyor. Singapur, tayland gibi ülkelerde süratle yükselmiş gidişatta. Bilgisayar, tablet kullanımı tetikleyici olarak düşünülüyor ancak kesin bilgi yok. türkiye’de daha önceki bilgilere göre miyopi mektep çağı çocukları arasında yüzde 12-15 oranında. güneş ışığından yararlanmak en ehemmiyetli nokta. Avustralya’da çocuklar güneş ışığından daha fazla faydalandığı için miyopta çoğalış yok. Ancak Singapur’da gidişat bütün tersi. Miyopi yüzde 90’lara çıktığı için ülkede üstü sarih sınıf projeleri yapılıyor. Mektep çağındaki çocukların yaz kış güneş ışığından faydalanabilmeleri gerekiyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN