Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Göğüs çatlaklarının nedenleri nelerdir?

Göğüs çatlaklarının nedenleri nelerdir?

Göğüslerde çatlaklıkların olmasının bir hayli nedeni vardır. Neden göğüslerde çatlaklıklar oluşur? Bu vaziyetin bir hayli sebebi vardır bunları sizler için derledik… Göğüsünüzde çatlaklıklar oluşmaya başladıysa bunların en temel nedeni olan süratli bir biçimde kilo alıp vermeniz olabilir. Perhiz yapmasanız dahi farkında olmadan süratli bir biçimde kilo alıp verme de bireyin cildinde esneme alana gelmektedir. Bu […]

Göğüslerde çatlaklıkların olmasının bir hayli nedeni vardır. Neden göğüslerde çatlaklıklar oluşur? Bu vaziyetin bir hayli sebebi vardır bunları sizler için derledik…

Göğüsünüzde çatlaklıklar oluşmaya başladıysa bunların en temel nedeni olan süratli bir biçimde kilo alıp vermeniz olabilir. Perhiz yapmasanız dahi farkında olmadan süratli bir biçimde kilo alıp verme de bireyin cildinde esneme alana gelmektedir. Bu gidişatta ciltte sarkmalar alana getirmektedir. 

Göğüs çatlaklarının yaradılışına neden olan bir öbürü ise spor yapmamaktır. Bu gidişat şahsa göre değişmektedir. Bazı şahıslar hayatları süresince hiç spor yapmasalar dahi genetik olarak sıkı bir beden yapısına sahip oldukları için bedenleri toplu durur. Bunun aksine bazı şahıslarda her ne kadar kumpaslı olarak spor yapsalar dahi kısa bir vakitliğine de olsa sporu vazgeçtikleri zaman vucütlarında hemen sarkmalar alana gelmektedir. Bu vaziyetlerde göğüs kısımlarında çatlaklıklar yeniden aynı biçimde alana gelmektedir.

Bazı fertlerin göğüs kısımlarında çatlaklıklar oluşmasının sebebi ise tenlerinin oldukça yumuşak ve elastik olmasıdır. Bu şahıslar estetik yaptırsalar dahi bir zaman sonra çatlak görünümü yinelemektedir.

Bir öteki nedenler arasında gösterilebilecek neden ise beslenme ve genetiktir. Göğüslerde alana gelen çatlaklıklar arasında ‘Yanlış beslenme’ yer alabilir bu gidişat kumpaslı beslenmeyen yeme içme alışkanlığı olmayan şahıslarda sıklıkla görülmektedir. Bu gidişat aynı zamanda yalnızca göğüs bölgesinde değil bedenin emin bölgelerinde de görülmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN