Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,00
 • ALTIN
  %-0,08
 • BIST
  %-0,03
Menopozun bulguları nasıl olur

Menopozun bulguları nasıl olur

Menopoz her kadının fobili düşü olmakla birlikte kimi bayanlar bu yarıyıla erken başlayıp kimi bayanlar çok geç girmektedir. Menopoz yarıyılını nasıl rahat atlatabilirsiniz? bu sualin yanıtını sizler için araştırdık. Menopoz yarıyılı bayanların kanamalarının tamamen bitme sürecidir. Menopoz sürecinin en az sancılı bir biçimde atlatabilmeniz için size bir kaç önemirimiz var; En ehemmiyetli ilk safha hekim […]

Menopoz her kadının fobili düşü olmakla birlikte kimi bayanlar bu yarıyıla erken başlayıp kimi bayanlar çok geç girmektedir. Menopoz yarıyılını nasıl rahat atlatabilirsiniz? bu sualin yanıtını sizler için araştırdık.

43929_8.jpg

Menopoz yarıyılı bayanların kanamalarının tamamen bitme sürecidir. Menopoz sürecinin en az sancılı bir biçimde atlatabilmeniz için size bir kaç önemirimiz var;

43929_1.jpg

En ehemmiyetli ilk safha hekim hakimiyeti altında olmasıdır. Tıbbi açıdan kadının adet kumpassızlığı tıbbi özgeçmişi yakınmaları değerlendirilmelidir.

43929_2.jpg

Menopozu tetikleyen en büyük etmen ise sigara kullanımıdır. Sigara içen bayanlar yumurtalarını erken kaybederek menopoza 2 sene evvel girme tehdidiyle karşı karşıya kalırlar. Bunun için sigara tüketimi netlikle bırakılmalıdır.

43929_3.jpg

Menopoz, kadının faize çağının sonudur ancak bayanlığı üremek ile eşdeğer yakalamamak gerekir. Bayanlar bu yarıyılı yeni bir yaşamın başlangıcı olarak görmeli ve menopozun yaşamın natürel akışındaki yeri kabul edilmelidir.

43929_4.jpg

Sağlıklı, özenli bir beslenmenin yanı gizeme egzersiz rutin hale getirilmelidir. Hekim tarafından önerilecek yarıyılsal takviyelerle beden ve ruh sıhhatini önceleyerek cümbüşlü, daha sevinçli yaşam yarıyılı olarak algılanmalıdır.

43929_5.jpg

Menopoz dönemide cinselli devam etmektedir. Bu yarıyılda hamile kalınma gibi bir olasılık olmadığı için daha raha bir cinsellik yaşanmaktadır.

43929_6.jpg

43929_7.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN