Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,04
 • BIST
  %1,50
Reflüye ne iyi kazanç şeftali reflü hastalığı için birebir!

Reflüye ne iyi kazanç şeftali reflü hastalığı için birebir!

Reflü, hayat niteliğini negatif güzergahta etkileyen mide problemlerinin başında geliyor. Reflü şikayetini yediğimiz yiyecekler büyük oranda tetikliyor. Midede yanma, kramp ve karın sızısı bulguları gösteren reflüyü bazı yiyeceklerle rehabilitasyon etmek muhtemel. Reflünün rehabilitasyonunda alınan yiyecekler ve beslenme kumpası çok ehemmiyetli. İşte reflüye iyi gelen 8 harika gıda! Kereviz Düşük kalorili gıdaları reflü hastalarının her zaman harcaması gerekiyor. […]

Reflü, hayat niteliğini negatif güzergahta etkileyen mide problemlerinin başında geliyor. Reflü şikayetini yediğimiz yiyecekler büyük oranda tetikliyor. Midede yanma, kramp ve karın sızısı bulguları gösteren reflüyü bazı yiyeceklerle rehabilitasyon etmek muhtemel. Reflünün rehabilitasyonunda alınan yiyecekler ve beslenme kumpası çok ehemmiyetli. İşte reflüye iyi gelen 8 harika gıda!

Kereviz

Düşük kalorili gıdaları reflü hastalarının her zaman harcaması gerekiyor. Kereviz de düşük kalorilidir ve sindirim sistemi için oldukça bereketlidir. Kerevizi haşlayarak salataların içerisinde kullanılabilirsiniz.

Yulaf

Lifli gıdalar, midede kolayca enzimlenir. Bu sebeple sindirimi kolaylaştırır. Yemek borusundan mideye indiği anda mide tarafından sindirimine başlanır.  Lifli besinlerin başında yulaf mahsulleri ve yulaf ezmesi kazanç. Özellikle az yağlı süt ile harcandığında yulaf ezmesi ve ekmeği hem reflüye iyi kazanç hem de uzun süreli tokluk hissi verir. 

Şeftali

Şeftali lif kaynağı meyvelerden biri. Sindirimi kolay ve asit kapsamayan bu gıdayı reflü hastaları öğünlerinde seçim edebilir.

Haşlanmış patates

Nişasta bakımından zengin bir gıda olan patates, haşlanarak harcandığında reflü hastalığına iyi kazanç. Haşlandığı için yağ oranı ve asit seviyeyi çoğalmaz.

Muz

Reflü hastalarının seçim edebileceği meyvelerin başında muz kazanç. Ph bedelinin çok düşük olması, enerji vermesi sebebiyle rahatlıkla harcanabilir.

Lahana

Kapsadığı C vitamini ve demir sayesinde bir hayli hastalığa iyi gelen lahana, reflü hastalarının öğünlerinde rahatlıkla seçim edebileceği bir yiyecektir. Asit oranı düşük olduğu için çok bereketlidir.

 Brokoli

Reflü semptomlarının eksilmesine takviyeci olan brokoli, gıda kıymeti bakımından çok yüksek bir sebzedir. Mide yanmasına da iyi geldiği için iyi bir seçenek öğün olabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN