Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Kulak temizleme çubuğunun zararları nelerdir enfeksiyona yol açıyor!

Kulak temizleme çubuğunun zararları nelerdir enfeksiyona yol açıyor!

Kulaklarınızı kulak arınma çubuğu ile arınma alışkanlığınız varsa dikkat! Uzmanlar uyarıyor! Kulak arınma çubuğu enfeksiyona ve duyma kaybına neden oluyor. Kulak arınma çubuğundaki riski Acıbadem Kozyatağı Sağlık Kurumu Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Serdar Baylançiçek’ten bildik. İşte öğrenilmesi gerekenler!  KULAK ÇUBUKLARI ENFEKSİYONA YOL AÇIYOR  Kulağınızı sık sık arınma lüzumu sezenlerden misiniz? Kulağınızı kulak çubuğuyla kesintisiz […]

Kulaklarınızı kulak arınma çubuğu ile arınma alışkanlığınız varsa dikkat! Uzmanlar uyarıyor! Kulak arınma çubuğu enfeksiyona ve duyma kaybına neden oluyor. Kulak arınma çubuğundaki riski Acıbadem Kozyatağı Sağlık Kurumu Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Serdar Baylançiçek’ten bildik. İşte öğrenilmesi gerekenler! 

KULAK ÇUBUKLARI ENFEKSİYONA YOL AÇIYOR 

Kulağınızı sık sık arınma lüzumu sezenlerden misiniz? Kulağınızı kulak çubuğuyla kesintisiz arınanlardansanız dikkat! Bu gidişat dış kulak yolunda gözle görülmeyen bazı çiziklere ve yaralanmalara yol açmaktadır. Bu yaralanmalarda bakterilere yol açmakta ve kulağınızın enfeksiyon kapmasına neden olmaktadır. Bu sebeple kulaklarınızı paklerken kulak çubuğunu derinlere kadar sokmamanızda fayda vardır. 

 DUYMA KAYBINA YOL AÇABİLİRSİNİZ 

Kulak lekelerinin kulak sıhhati açısından verimli olduğunu dinlemiş muydunuz? Kulak çöpleriyle bu lekelere müdahalede bulunduğunuz zaman hakikatinde verimli bir şey yapmıyorsunuz. Bu şuursuz arınma ile bir müddet sonra duyma kaybına yol açabilirsiniz. Kulak çubuğunu şuursuz bir biçimde kulağa sokmanın neticesinde kulak çeperinizi patlatabilirsiniz. 

KULAK ÇÖPÜYLE KULAK LEKESİNİ İÇERİ ATIP BİRİKTİRİYORUZ 

Dış kulağın salgıladığı salgı kahve renktedir. Dış kulak tarafından dışarıya atılan bu salgıyı biz göremiyoruz, ama dış kulak bunu kumpaslı olarak dışarıya atıyor. Bazen dışarı akabiliyor. Bunu gördüğümüz zaman  salgıyı arınacağız diye o biriken lekeleri daha da içeri atıp birikmesine neden oluyoruz. Dolayısıyla kanalı kapatıyoruz. 

KULAK LEKENİZİ ARINDIRMAK İÇİN HEKİME GİTMELİSİNİZ! 

Bu kadar riskli ise neden üretildi? dediğinizi dinler gibiyiz. Kulak çöpleri kulak kepçesinin kıvrımlı yerlerinin arınılması emeliyle üretilmiştir. Uzmanlar,kulak lekeyi sebebiyle kulakta bir tıkanma olduğunda KBB uzmanı tarafından lekenin arınılmasının doğru olduğu mevzusunda uyarıyor. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN