Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Kıl dönmesi nedir neden olur ve belirtileri nelerdir?

Kıl dönmesi nedir neden olur ve belirtileri nelerdir?

Kıl dönmesi, genelde 15-35 yaşları arasında hem kadın hem de erkeklerde görülen bir ten hastalığıdır! Çoğunlukla makat bölgesinde görülsede öteki bölgelerde de kıl dönmesi meseleyi yaşanabilir. Kıl dönmesi, saçların dökülmesi ve kuyruk sokumu bölgesinde kalması neticesinde ten altına girmesi sebebiyle oluşur, uzmanlar bu bilgileri doğrulamaktadır. Kıl dönmesi bedenin şu bölgelerinde görülür; göbek bölgesinde, koltukaltı bölgesinde, […]

Kıl dönmesi, genelde 15-35 yaşları arasında hem kadın hem de erkeklerde görülen bir ten hastalığıdır! Çoğunlukla makat bölgesinde görülsede öteki bölgelerde de kıl dönmesi meseleyi yaşanabilir. Kıl dönmesi, saçların dökülmesi ve kuyruk sokumu bölgesinde kalması neticesinde ten altına girmesi sebebiyle oluşur, uzmanlar bu bilgileri doğrulamaktadır. Kıl dönmesi bedenin şu bölgelerinde görülür; göbek bölgesinde, koltukaltı bölgesinde, surat bölgesinde, bacaklarda ve en çok kuyruk sokumu bölgesinde…

KIL DÖNMESİNİN BULGULARI

Kuyruk sokumunda şişlik 

Kuyruk sokumunda şişlik oluşması kıl dönmesinin en ehemmiyetli bulguları arasındadır. Büyüklüğü bir nohut tanesi büyüklüğünde olduğu için ilerlediği takdirde yumurta büyüklüğüne dahi neden olmaktadır.  Bu şişlikler geliştiğinde içerisinde çıban oluşturmaktadır.  Bu çıban boşaltılmadığı takdirde makat akıntısı vaziyeti alana gelmektedir ve bu gidişat oldukça külfetli bir gidişattır.

Ağrı 

Makat bölgesinde gelişmeye başlayan şişlik birliktesi ciddi ağrıları alana getirmektedir. Kıl dönmesi meselesiyle alana gelen ağrı,  ilerleyen zamanlarda şiddetli ağrıları birliktesi getirebilir. Kıl dönmesiyle alana gelen ağrı genellikle basur ve kabızlık gibi vaziyetlerin varlığından şüphelenerek, bakımsızlığa uğrarlar.

Çıban yaradılışı 

Kıl dönmesi nohut büyüklüğüne gelmeye başladığı andan itibaren uzman bir doktordan destek alınmalıdır. Aksi takdirde daha fazla gelişir ve ciddi sağlık meselelerine zemin hazırlayabilir. Bu sebeple kıl dönmesinde yer alan çıban gelişmeden için boşaltılmalıdır. 

İç çamaşırının ıslanması 

Oluşan irin neticesinde iç çamaşırının arka kısmında ortaya çıkan sarı renkte bir akıntı varsa şayet kıl dönmesinden şüphelenilmesi gerekmektedir.

Kuyruk sokumu kısmında delik

Kıl dönmesinin ilk bulguları arasında kuyruk sokumunda delik oluşması vaziyeti yaygındır. Aynı zamanda giriş deliği olarak da anılan bu mesele bir ya da birden fazla noktada olabilir. Kıllar kuyruk sokumuna girerken oluşturduğu bu delik üryan gözle dahi bakıldığında basitçe anlaşılmaktadır. Kıl dönmesi erken fark edildiğinde nebatsal olarak da rehabilitasyon edilebilen bir hastalıktır. Kıl dönmesi ilerlediği takdirde nebatsal usullerin hiçbir verimi olmayacaktır…

REHABİLİTASYONU

Bu bulgulardan rastgele bir tanesi dahi sizde mevcutsa kesinlikle bir uzmana görünmelisiniz, uzmanın vereceği bir rehabilitasyon ve ilaç usulünü kullanabiliri uzmanın uygun görmesi neticeyi operasyon olarak meseleyi çözebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN