Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,32
 • BIST
  %0,76
Menisküs kimlerde görülür örgü ören kadınları bekleyen büyük tehlike!

Menisküs kimlerde görülür örgü ören kadınları bekleyen büyük tehlike!

Uzmanlar uyarıyor! Menisküs rahatsızlığı özellikle örgü ören, inek sağan bireylerde daha fazla görülüyor! Menisküs neden olur? Rehabilitasyon usulleri nelerdir? Bu mevzuyla alakalı tüm merak edilenleri  Medical Park Karadeniz Sağlık Kurumu Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Uğur Kıran’dan bildik.  ÖRGÜ ÖREN KADINLARDA DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR  Menisküs hastalarının ilk şikayetleri genellikle parmaklarda oluşan üşengeçlik hissi olmaktadır. Uzmanlar uyarıyor! Örgü ören […]

Uzmanlar uyarıyor! Menisküs rahatsızlığı özellikle örgü ören, inek sağan bireylerde daha fazla görülüyor! Menisküs neden olur? Rehabilitasyon usulleri nelerdir? Bu mevzuyla alakalı tüm merak edilenleri  Medical Park Karadeniz Sağlık Kurumu Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Uğur Kıran’dan bildik. 

ÖRGÜ ÖREN KADINLARDA DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR 

Menisküs hastalarının ilk şikayetleri genellikle parmaklarda oluşan üşengeçlik hissi olmaktadır. Uzmanlar uyarıyor! Örgü ören kadınlarda, gayret,yaban yapan kadınlarda bu hastalığın görülme ihtimali daha fazla. Kusurluk 40 ile 60 yaş gurubu arasında görülmektedir. 

KİLOLU KADINLARDA TEHLİKE ALTINDA!

Karadeniz bölgesinde kadınlarda daha çok görülen bu rahatsızlık, kadınlarda sporculardan daha fazla görülmektedir. Son bir sene içerisinde 161 artroskopi hastasının 107’si kadın, 54’ü erkek olup yüzde 65’i 40 ile 60 yaş aralığındadır. Bu hastalığın neden oluştuğunun esasında ise, meyilli arazide yürümek, yük taşımak ve toplu taşıma taşıtlarına binerken veya inerken dizin üzerinde bedenin dönmesi neden olmaktadır. Menisküs rahatsızlığı kilolu kadınlarda daha çok görülmektedir. Bu sebeple kilolu kadınlar değişiklerine oranla daha dikkatli olmalıdır. 

HASTALIĞIN REHABİLİTASYONUNDA YÜZMEK BÜYÜK EHEMMİYET TAŞIYOR 

Denize girmek bir hayli hastalığın tedavsinde önerilmektedir. Özellikle bel,sırt, boyun fıtıklarında, bedendeki tam eklem kireçlenmelerinde ve adale güçlendirilmelerinde çok ehemmiyetlidir. Ortopedi ve travmatoloji rehabilitasyon usullerinde en ehemmiyetlisi yüzme sporudur. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN