Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
İç kanamanın belirtileri neler felç bırakabiliyor!

İç kanamanın belirtileri neler felç bırakabiliyor!

 Muhakkak bir tramvaya bağlı olarak iç uzuvlarda veya beyinde kanamaya yol açan ve hayati riski bulunan iç kanamanın neden alana geldiğini dinlemiş muydunuz? Bazen rastgele bir sebebe bağlı olmadan ortaya çıkan bu rahatsızlık ciddi karmaşıklıklara yol açabiliyor. Peki iç kanama neden olur? Bulguları nelerdir? Nasıl rehabilitasyon edilir? İşte bu gibi suallerin cevaplarını içeriğimizden bulabilirsiniz.  UZMAN […]

 Muhakkak bir tramvaya bağlı olarak iç uzuvlarda veya beyinde kanamaya yol açan ve hayati riski bulunan iç kanamanın neden alana geldiğini dinlemiş muydunuz? Bazen rastgele bir sebebe bağlı olmadan ortaya çıkan bu rahatsızlık ciddi karmaşıklıklara yol açabiliyor. Peki iç kanama neden olur? Bulguları nelerdir? Nasıl rehabilitasyon edilir? İşte bu gibi suallerin cevaplarını içeriğimizden bulabilirsiniz. 

UZMAN MÜDAHALESİ GEREKTİRMEKTEDİR 

İç kanama denilen şey bedenin iç uzuvlarında alana gelen bir kanamadır. Gözle görülen bir gidişat değildir. Bu sebeple gidişatın teşhis edilmesi azıcık zaman almaktadır. İç kanama uzman müdahalesi gerektiren oldukça ciddi bir vaziyettir. 

İÇ KANAMAYA NEDEN OLAN PEK ÇOK ETMEN BULUNMAKTADIR 

İç kanamaya neden olan pek çok etmen bulunmaktadır. Kazalar, ağır darbe alma, düşme neticeyi kemik kırılması ve iç uzuvların zarar alması, mide iltihaplanması ya da delinmesi , ani yaşanan anevrizmalar, rahim dışı fetusunda sihrime gibi ciddi gidişatlar iç kanama neden olabilir.

BİRDEN ÇOK BULGUSU BULUNMAKTADIR 

İç kanamanın birden çok bulguları bulunmaktadır. Kan tazyikinin düşmesine bağlı tansiyonun düşmesi ve  bunun akabinde baş dönmesi ve cildin solgun görünmesi, karın bölgesinde bilinmez sızılar ve kramplar, mide bulantısı, kusma gibi bulgularla kendini gösterir.Şok bulguları ise; kalp ritminde bozukluk, ani terleme ancak bedenin soğuk olması, ve bunun akabinde bedenin şoka girmesi iç kanama sonrası yaşanan ciddi suallerdir.

NASIL REHABİLİTASYON EDİLİR? 

İç kanama başta da söylediğimiz gibi teşhisi güç bir rahatsızıktır. Bu sebeple uzmanlar tarafından ayrıntılı muayeneler gerektirmektedir. Şayet bedeniniz misalin bir kaza sonrası ciddi bir tramva aldıysa iç kanama hayata ihtimali yüksek olduğundan dolayı genellikle yoğun bakım ünitesini yakalanırsınız. Kanama fark edilir edilmez hemen hastaya müdahale edilir. Fakat bu o kadar ciddi bir vaziyettir ki her saniye hastanın yaşamı bakımından ehemmiyet taşımaktadır. 

REHABİLİTASYON SONRASI FELÇ KALINABİLİR 

İç kanama sadece iç uzuvlarda değil beyinde de asıllaşabilmektedir. Rehabilitasyonu oldukça uzun süren bir vaziyettir.Bazı hastalar rehabilitasyon sonrasında felç kalabilir. Ciddi iç kanama geçirmiş olan şahıslara sonrasında muhakak fizik rehabilitasyon uygulanmaktadır. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN