Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Elma nasıl yenir soyularak mı yoksa soyulmayarak mı yenir?

Elma nasıl yenir soyularak mı yoksa soyulmayarak mı yenir?

Her ne kadar etrafımızda veya ailemizde ufaklıktan meyveyi atayarak veya cetmeyerek edindiğimiz alışkanlıklarımızda bugün meyve atanarak mı yenir, yoksa ceddilmeyerek mi yenir? sualinin yanıtını yapılan araştırmalarda ortaya çıktı. Bu güne kadar meyveyi atayarak veya cetmeyerek kusur mu yaptık hadi gelin birlikte araştıralım.  Yapılan araştırmalara göre kalp damar hastalıklarında ve cerahatli hastalıklarda bu stil hastalıklardan korunma […]

Her ne kadar etrafımızda veya ailemizde ufaklıktan meyveyi atayarak veya cetmeyerek edindiğimiz alışkanlıklarımızda bugün meyve atanarak mı yenir, yoksa ceddilmeyerek mi yenir? sualinin yanıtını yapılan araştırmalarda ortaya çıktı. Bu güne kadar meyveyi atayarak veya cetmeyerek kusur mu yaptık hadi gelin birlikte araştıralım. 

Yapılan araştırmalara göre kalp damar hastalıklarında ve cerahatli hastalıklarda bu stil hastalıklardan korunma emelli antioksidan tesirli yiyecekler tesirlidir. Bu sebeple bu stil hastalıklardan korunmak için elmanın kabuğunda oldukça yüksek ölçüde bulunan antioksidan sayesinde tesirli yiyecekler arasında yer almaktadır. Bu sebeple günde kabuklu bir elma kansere karşı korunma mekanizması oluşturmaktadır. Elma kabuğunda yapılan araştırmalara göre irin giderici ve romatizma gibi cerahatli eklem hastalıklarına karşı oldukça bereketli ve tesirli olduğu tespit edilmiştir. 

ANTİOKSİDAN SPEKTRUMU KABUKTA DAHA FAZLA!

Özellikle kırmızı elmanın kabuğunda daha fazla olan antioksiyaninlerin spektrumunun daha fazla olduğu tanımlanmış ve kırmızı elma harcandığında gözeticilik oranı daha fazla çoğalmaktadır. Yapılan bir araştırmada ursolik asidinin kanser hücrelerinin gelişimini yasakladığı gözlemlenmiştir. Bu sebeple etrafımızda veya ailemizde ne söylenirse söylensin veya nasıl alışkanlık haline getirilmişse elmayı kabuğu ile harcamaya özen göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN