Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,14
 • EURO
  %-0,19
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-0,22
Kamkat nedir faydaları nelerdir?

Kamkat nedir faydaları nelerdir?

Turunçgil ailesinden olan ”Kamkat” çok sık dinlemediğimiz bir meyve cinsidir. Kamkatı değişik turunçgil ailesinden ayıran en ehemmiyetli özelliği kabuğu ile birlikte harcanması! Üstüne üstünlük kamkatın bereketleri ağızları sarih vazgeçiyor. İşte az öğrenilen o meyvenin insan sıhhatine olan bereketleri… ANTİOKSİDAN AMBARI Değişik turunçgil ailesi gibi kamkatın içerisinde de bol bol C vitamini bulunuyor! C vitamini bakımından […]

Turunçgil ailesinden olan ”Kamkat” çok sık dinlemediğimiz bir meyve cinsidir. Kamkatı değişik turunçgil ailesinden ayıran en ehemmiyetli özelliği kabuğu ile birlikte harcanması! Üstüne üstünlük kamkatın bereketleri ağızları sarih vazgeçiyor. İşte az öğrenilen o meyvenin insan sıhhatine olan bereketleri…

ANTİOKSİDAN AMBARI

Değişik turunçgil ailesi gibi kamkatın içerisinde de bol bol C vitamini bulunuyor! C vitamini bakımından oldukça zengin olan bu meyve nezle, grip, mevsinsel ve yarıyılsal hastalıklara oldukça iyi geliyor! Öksürük gibi solunum yolu enfeksiyonlarına karşı bedeni korur. Bağışıklık sistemi güçlü olmayan bireylerin bol bol harcaması gereken kamkat bağışıklık sistemini kuvvetlendiren aynı zamanda güçlü bir antioksidan!

SİNDİRİM SİSTEMİ DESTEKLİYİCİSİ

İçerisinde bolca bulunan lif ile sindirim sistemi meseleyi yaşayanların favorisi olabilir! Kabızlık, fazla kabarıklık yaşayanlar için tüketimesi gereken meyveler arasında! Aynı zamanda 8 adet kamkam da 10 gram lif ile eşdeğerde bulunuyor.

CİLT ARKADAŞI

Sivilce meseleyi yaşayanlar için birebir olan kamkat meyvesi cilde oldukça iyi geliyor ve cilt meselelerini gidermede takviyeci oluyor. Aynı zamanda buruşukluklar ve ihtiyarlama karşıtı olan bu meyve harcanması gereken ideal bir meyvedir.

KANSERLE GAYRET EDİYOR!

Kamkamın içerisi temel flavonoidler ambarıdır. Tmörün gelişmesine karşı savaşan bu ufak meyveler bedeni kansere karşı gözetici vazifeyi üstlenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN