Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Kahve neye iyi gelir filtre kahve diyabete yakalanma riskini azaltıyor!

Kahve neye iyi gelir filtre kahve diyabete yakalanma riskini azaltıyor!

İsveç’te yapılan araştırmaya göre filtre kahve içmek tip 2 diyabet tehlikesinin %60 düşmesini sağlıyor. Filtre kahvede kullanılan kağıt şekeri yükselten molekülleri tutarak diyabete tutulma tehlikesini eksiltiyor. Araştırmada Türk kahvesi gibi değişik kahve cinslerinde ise bu tesire tesadüfülemedi. Araştırma 842 şahısta uygulandı Yarısı diyabetli 842 bireyin katıldığı araştırmada katılımcıların perhizleri karşılaştırıldı. Buna göre filtre kahve harcayanlarda […]

İsveç’te yapılan araştırmaya göre filtre kahve içmek tip 2 diyabet tehlikesinin %60 düşmesini sağlıyor. Filtre kahvede kullanılan kağıt şekeri yükselten molekülleri tutarak diyabete tutulma tehlikesini eksiltiyor. Araştırmada Türk kahvesi gibi değişik kahve cinslerinde ise bu tesire tesadüfülemedi.

Araştırma 842 şahısta uygulandı

Yarısı diyabetli 842 bireyin katıldığı araştırmada katılımcıların perhizleri karşılaştırıldı. Buna göre filtre kahve harcayanlarda diyabet tehlikeyi azken, değişik kahve cinslerini harcayanlarda bu tesire tesadüfülmedi. Bilim insanları, diterpen ismi verilen moleküllerin kağıt tarafından yakalandığını söyledi. 

İngiliz Daily Mail gazetesine göre çalışmanın yazarı araştırma hakkında Profesör Rikard Landberg, “Neticelerimiz filtre kahvenin tip 2 diyabete tutulma tehlikeyi hakkında pozitif bir tesiri olduğunu gösteriyor” açıklamasında bulundu. 

Kaynar suda yapılan kahveler bu tesire sahip değil

Buna ek olarak Profesör Rikard Landberg kaynar suya konularak yapılan ve suda çözünen kahvelerin ise böyle bir tesire sahip olmadığını açıkladı.

İngiltere’de kahve granürlerine kaynar su ilave edilerek yapılan kahve, en yaygın olarak kullanılan yöntem. Haşlama kahve, kahve çekirdekleri doğrudan suya ilave edildiğinde ortaya çıkıyor. Türk kahvesi de bu yöntemin içerisinde bulunuyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN