Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
İdrarda kan gelmesi ne demek sistit nedir?

İdrarda kan gelmesi ne demek sistit nedir?

İdrardan kan gelmesi oldukça korkutucu bir vaziyettir. Tuvalette gördüğünüz kan gözünüzü korkutsa da bazen çok kolay nedenleri de olabilir. İdrar kan gelmesinin pek çok sebepleri sayılabileceği gibi sistit meseleyi de olması muhtemeldir. Peki sistit nedir? İdrar yaparken gelen kan bazen gözle görülebilecek kadardır, bu kan mikroskobik belirtilerde tesadüfülür. Mikroskobik kanama genelde olağan bir hakimiyet sırasında […]

İdrardan kan gelmesi oldukça korkutucu bir vaziyettir. Tuvalette gördüğünüz kan gözünüzü korkutsa da bazen çok kolay nedenleri de olabilir. İdrar kan gelmesinin pek çok sebepleri sayılabileceği gibi sistit meseleyi de olması muhtemeldir. Peki sistit nedir? İdrar yaparken gelen kan bazen gözle görülebilecek kadardır, bu kan mikroskobik belirtilerde tesadüfülür. Mikroskobik kanama genelde olağan bir hakimiyet sırasında tesadüfülür. Bu mesele özellikle kadınlarda olmakla beraber cemiyetin %5 in de ortaya çıkar.

UMUMİ TUVALETLERE DİKKAT

Kadın ve ya erkekte idrar yollarının rastgele bir bölgesinden gelebilir. Böbrekler , böbrek boruları, mesane ve dış idrar yolundan olabilir. Erkekler de prostatla beraber de gözükebilir. Kadınlarda idrar yolundan kan gelmesinin sık görülmesinin nedeni, kullanılan umumi tuvaletlerin barındırdığı mikropların cinsel bölgeye daha acele bulaşmasından kaynaklanır.

CİNSEL BÖLGEYİ ZORLAMADAN DA KAYNAKLANABİLİR

İdrardan kan gelmesinin nedenleri arasında ; böbrek taşları , idrar yollarında ur yaradılışı , idrar kesesi cerahati , prostat , yırtılmalar , darlık , darlık , böbrek taşı , sistit , üretra taşları , üretra cerahati , üretrit , hemolitik kansızlık , mesane kanseri , idrar yolu enfeksiyonu bu nedenler arasındadır. Bunlar genel meselelerdir ancak uzman hekim tarafından konulan bir tanı şeklini bilebilirsiniz. Hakimiyet yaptırmadan korkmanıza gerek yok, kolay bir mikrop kapma veya cinsel bölgeyi zorlama hadisesiyle karşılaşmış olmanız ihtimali de yüksektir.

KADINLARDA İDRARDA KAN GELMESİ

İdrardan kan gelmesine hangi hekim bakar diye düşünüyorsanız, bu kısım ile bevliye ilgilenmektedir. Meseleyi ciddiye alıp, muayene ettirmekte fayda vardır.

SİSTİT NEDİR?

Muhtelif mikrobik uzuvlar tarafından oluşan idrar yolu enfeksiyonudur. Başka Bir Deyişle mesanenin iltihaplanmasıdır. İdrarda kan görülmesi de bu hastalığın habercisi olabilir. İdrar yollarında en sık görülen yaygın hastalıktır. Rehabilitasyon zamanında olmaz ise böbreklere dağılıp , kalıcı zarar oluşturabilir. İdrar yolundan yapılan müdahaleler , doğum , nörolojik problemler , cinsel ilişki , mesanede taş veya başka bir şey olması , su tüketiminin az olması , enfeksiyon kapma vaziyetin de sistit görülür.

SİSTİN BULGULARI

Sık sık idrara çıkma, Acil idrar yapma hissi, İdrar yaparken yanma, Geceleri idrara çıkma, Karın alt kısmında ağrı, Karın alt kısmında rahatsızlık hissi, Sıkışma biçiminde idrar kaçırma, Kanlı idrar yapma, Seyrek yüksek ateş, Flu ve kokulu idrar, Cinsel ilişki esnasında ağrı hissi.

BÖBREK TAŞI

Böbrek taşında genellikle şiddetli yan ağrısı görülür. Taşın bulunduğu konuma göre , ağrı kasıklara dağılabilir. Buda bulantı ve kusmaya neden olabilir. Taş idrarda tahrişe neden olmuşsa idrarda kanda görülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN