Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
İdrar kaçırma meselesine neden olan yiyecekler nelerdir?

İdrar kaçırma meselesine neden olan yiyecekler nelerdir?

İdrar kaçırma meseleyi yaşayanlar veya ilerleyen zamanlarda bu stil meselelerle karşılaşmak istemeyenler için günlük yaşamda harcanan bazı yiyeceklerden bahsedeceğiz. Her ne kadar bu yiyecekleri yaşamımızdan çıkaramasak da harcarken olabildiğinde dikkatli davranılmalıdır! İşte idrar kaçırma problemlerine destek olan o yiyecekler… Domates: Yapılan araştırmalara göre domatesin mesaneyi tahriş ettiğini ortaya koymaktadır. Fazla etkin mesane şikayetlerini artırabilecek asidik […]

İdrar kaçırma meseleyi yaşayanlar veya ilerleyen zamanlarda bu stil meselelerle karşılaşmak istemeyenler için günlük yaşamda harcanan bazı yiyeceklerden bahsedeceğiz. Her ne kadar bu yiyecekleri yaşamımızdan çıkaramasak da harcarken olabildiğinde dikkatli davranılmalıdır! İşte idrar kaçırma problemlerine destek olan o yiyecekler…

Domates: Yapılan araştırmalara göre domatesin mesaneyi tahriş ettiğini ortaya koymaktadır. Fazla etkin mesane şikayetlerini artırabilecek asidik bir yiyecek olan domatesten özellikle alıngan olan şahısların uzak durması gerekmektedir. 

Kahve ve çay: Kahve ve çaydaki kafein mesane etkinliğini artırabilmektedir. İdrara çıkma oranının sıklaşmasına neden olan kahve ve çay semptomların şiddetlenmesine de yol açabilmektedir. Kafein alımının eksiltilmesi veya ortadan kaldırılması veya kafeinsiz çeşitlerin değiştirilmesi semptomları eksiltebilmektedir.

Çikolata: Kahve ve çay gibi çikolata da bir ölçü kafeini kapsamaktadır. Çoğunlukla kafein kapsamayan beyaz çikolata ya da daha fazla kakao kapsayan koyu renkli çikolataların sınanması meseleyi eksiltebilmektedir. 

Portakal, limon ve greyfurt: Domates gibi portakal, limon ve greyfurt da yüksek ölçüde sitrik asit kapsamaktadır. Mesane hakimiyetini güçleştiren bu meyveler yerine daha az sitrik asit kapsayan elma, muz gibi besinler seçim edilmelidir. 

Gazlı meşrubatlar: Gazlı meşrubatlarda bulunan fizz, potansiyel olarak fazla etkin mesane semptomlarını şiddetlendirebilmektedir. Özellikle meyveli soda ve enerji meşrubatlarının tüketimine dikkat edilmelidir. 

Baharatlı besinler: Gözleri sulandıran ve dudakları yakan besinler mesaneyi de rahatsız edebilmektedir. Baharatlı ve acı besinlerden uzak durmak yaşana meselelerin eksilmesine destekçi olabilmektedir. 

Tatlandırıcılar: Yapılan araştırmalarda suni ve natürel tatlandırıcıların etkin mesane meseleyi şikayetlerini artırabileceği ortaya koymaktadır. Şekeri tamamen kesmek yerine perhizle hudutlandırarak şikayetler üzerindeki tesirini hakimiyet edilmelidir. 

İşlenmiş besinler: İşlenmiş besinler; aroma ve gözeticiler gibi bir hayli suni bileşen kapsadığından dolay şikayetleri artırabilmektedir. 

Soğan: Baharatlı ve asitli besinlerde olduğu gibi soğan tüketimi mesane problemlerine neden olabilmektedir. Özellikle ham soğan tüketimi idrar yapma isteğini artırabilmektedir. Mesanedeki negatif tesiri eksiltmek için soğanı pişirerek harcamak daha sıhhatlidir. 

Kızılcık: Bir Hayli şahıs kızılcık suyunun üriner sistem enfeksiyonlarının bulgularını gevşettiğini iddia etmektedir. Ancak asidik bir meyve olan kızılcık, domates, limon, portakal ve greyfurt gibi mesaneyi tahriş edebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN