Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,25
 • EURO
  %-0,87
 • ALTIN
  %-3,17
 • BIST
  %-1,37
Hangi tuvalet sağlıklıdır?

Hangi tuvalet sağlıklıdır?

  Her ne kadar günümüzde klozet boşaltım yaparken oturmada basitlik sağlasa dahi yapılan araştırmalara göre reelinde ‘Alaturka tuvaletler’in daha sağlıklı olduğu neticesine vardı. Alaturka tuvalet kullanımında çömelmek basur, reflü gibi hastalıkları eksiltmektedir.  ÇÖMELMEK NEDEN DAHA SALIKLI? Yapılan araştırmalara göre anatomik olarak tuvaletinizi yaparken çömelmek daha sağlıklı. Yapılan araştırmalara göre çömelerek yapılan tuvaletlerde mesanede az ölçüde […]

 

Her ne kadar günümüzde klozet boşaltım yaparken oturmada basitlik sağlasa dahi yapılan araştırmalara göre reelinde ‘Alaturka tuvaletler’in daha sağlıklı olduğu neticesine vardı. Alaturka tuvalet kullanımında çömelmek basur, reflü gibi hastalıkları eksiltmektedir. 

ÇÖMELMEK NEDEN DAHA SALIKLI?

Yapılan araştırmalara göre anatomik olarak tuvaletinizi yaparken çömelmek daha sağlıklı. Yapılan araştırmalara göre çömelerek yapılan tuvaletlerde mesanede az ölçüde idrar kalmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bayanlarda ve erkeklerde çömelerek idrar yapanların rakamı oturanlara oranla daha fazla!

Geçmişten günümüze alaturka tuvalet günümüzde çağdışı olarak nitelendiriliyor fakat sağlık açısından reeline bakarsanız tuvalette oturarak boşaltım yapmak insanın tabiatına ters bir gidişat yaratmaktadır. tuvalette oturmak sağlıklı bir boşaltım asıllaşmamaktadır. Klozette oturduğunuzda; dışkıların bir araya geldiği kalın bağırsak, tuvaletimizi yakalamamızı sağlayan ”Puborectalis” adaleyi tarafından sıkıştırmaktadır. Tuvalette oturduğunuz zaman puborectalis adaleyi gevşiyor fakat alaturka tuvalette çömeldiğiniz zaman bu adaleyi ve kalınbağırsağı aynı hizaya getirerek bağırsağın sıkışmadan sarih durmasını sağlayarak boşaltımın daha rahat ve hhızlı olmasını sağlamaktadır.

tuvalete oturma pozisyonlarının sağlık üzerindeki etkisi

TUVALETTE OTURMAK BİR ÇOK HASTALIĞA DAVETİYE ÇIKARIYOR!

Sütun kanseri, divertiküler, apandisit gibi bir hayli hastalığa tuvalette oturma pozisyonu neden olabiliyor. Bu hastalıklar yemek yeme ya da aileden gelen genetik bir hastalık olabilme olasılığı çok yüksek bir ihtimalken tuvalet oturma pozisyonları bu olasılığa çok düşük bir etmendi. Şimdi ise bu hastalıklar tuvalette yanlış oturma pozisyonları suratından çoğalış göstermiştir.

ÇÖMELEREK TUVALET YAPILINCA…

Çömelerek tuvalet yapmanın bazı bereketleri vardır. Bunlar;

-Kalın bağırsak kanserine neden olan etkendeki miskinliği önlemektedir,

-Kasık fıtığının önüne geçiyor,

-Uylukların kalın bağırsağa yaptığı baskıyı eksilterek ıkımayı eksiltmektedir,

-Reflü hastalığı olanların karın içi tazyikini eksilterek reflüyü yasaklayabiliyor. 

tuvalete oturma şekilleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN