Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Frengi hastalığı nedir? Belirtileri nasıl olur?

Frengi hastalığı nedir? Belirtileri nasıl olur?

Frengi hastalığı nedir? Frengi hastalığının başlıca cinsellikle bulaşan enfeksiyon hastalığıdır. Frengi hastalığına teşhis nasıl koyulur? gibi sıkça sorulan sualleri sizler için araştırdık. Hastalığın son aşamasında ise frengi neticeyi oluşan rahatsızlıklar ortaya çıkar. Hastalık bulaşıcı değildir. Ama hastada vefatla bile sonuçlanabilecek çok ciddi hastalıklara yol açar. Bu hastalığın bulgularını şu biçimde sıralayabiliriz; -Hastalık ilk safhalarda bakteri […]

Frengi hastalığı nedir? Frengi hastalığının başlıca cinsellikle bulaşan enfeksiyon hastalığıdır. Frengi hastalığına teşhis nasıl koyulur? gibi sıkça sorulan sualleri sizler için araştırdık.

Hastalığın son aşamasında ise frengi neticeyi oluşan rahatsızlıklar ortaya çıkar. Hastalık bulaşıcı değildir. Ama hastada vefatla bile sonuçlanabilecek çok ciddi hastalıklara yol açar.

44026_4.jpg

Bu hastalığın bulgularını şu biçimde sıralayabiliriz;
-Hastalık ilk safhalarda bakteri kan yoluyla bedene yayılır ve takribî 20-25 gün sonra mikrobun bedene girdiği yerde ıslak, kırmızı, çevreyi apaçık fakat ağrı yapmayan apse biçiminde yaralar oluşur.

44026_1.jpg

-Hastalığın ikinci aşamasında, hastalık rehabilitasyon edilmediği takdirde, mikrop tam bedene yayılır. Takribî 3-5 ay sonra hastada bitkinlik, baş ve eklem ağrıları, el ve ayakta, bedenin bazı bölgelerinde döküntü ortaya çıkar. Kilo kaybı ve iştahsızlık vardır. Kaşların ve saçların dökülmesi barizleşir. Hastalığın bu yarıyılı bir seneden uzun sürmektedir.

44026_2.jpg

Latent denilen safhada hastalığın bulguları olmasa da, yapılan testler neticeyi hastalığın pozitif olduğu görülür ve bulaşıcıdır. Bir çok uzvu etkileyen bu mikrop hala bedende olduğundan bu yarıyıl 5-10 sene kadar sürebilir.

44026_3.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN