Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Demir eksikliğini gideren besinler bol bol deniz ürünleri tüketin!

Demir eksikliğini gideren besinler bol bol deniz ürünleri tüketin!

Aralıksız olarak kendinizi bitkin mi seziyorsunuz? Ne kadar dinlenirseniz dinlenin bir cinsli üzerinizdeki bitkinliği atamıyor musunuz? Nedeni demir beceriksizliği olabilir! Demir beceriksizliği hemen hemen her yaşta görülebilen ve bireyin yaşam klitesini oldukça negatif etkileyen bir vaziyettir. Bu gidişatı ortadan kaldırmak istiyorsanız bazı yiyecekleri harcamaya özen göstermelisiniz. Beslenmenizde kumpaslı olarak yer vereceğiniz bazı yiyecekler bedeninizin demir […]

Aralıksız olarak kendinizi bitkin mi seziyorsunuz? Ne kadar dinlenirseniz dinlenin bir cinsli üzerinizdeki bitkinliği atamıyor musunuz? Nedeni demir beceriksizliği olabilir! Demir beceriksizliği hemen hemen her yaşta görülebilen ve bireyin yaşam klitesini oldukça negatif etkileyen bir vaziyettir. Bu gidişatı ortadan kaldırmak istiyorsanız bazı yiyecekleri harcamaya özen göstermelisiniz. Beslenmenizde kumpaslı olarak yer vereceğiniz bazı yiyecekler bedeninizin demir ölçüsünü artıracak ve sizi bu rahatsızlıktan gözetecektir. Peki demir eksikliğnii gideren gıdalar nelerdir? İşte demir beceriksizliğinizi gidererek sizi daha dinç bir hale getirecek 3 yiyecek teklifi!

Bol bol kırmızı et harcayın! 

 

Demirin en çok yoğun olduğu gıdalardan bir tanesi de kırmızı ettir. Özellikle dana ve kuzu etlerinde bol ölçüde demir bulunmaktadır. Haftada 2 kere harcanan kırmızı et bedenin bol ölçüde D vitamini lüzumunu karşılamasını sağlayacaktır. 

 Deniz Mahsulleri D vitaminin temel kaynağı! 

İstridye, balık, kabuklu deniz mahsulleri nebatsal kaynaklı demirlere göre bedenimizde daha süratli ve daha tesirli emilerek kana karıştığından haftada 1- 2 kere deniz mahsulü harcayabilirsiniz. Balığın yanında harcanan salata demir emiliminin çoğaldırılmasına takviyeci olmaktadır. Balık yanında salatada harcayabilirsiniz. 

Bol bol kuruyemiş yiyin  

Kaju, antep fıstığı, kabuklu fıstık, badem, fındık, ceviz, kabak çekirdeği, kestane gibi kuru yemişler iyi birer demir kaynağı olarak öğreniliyor. Günde birer avuç bu kuruyemişlerden yemeniz lüzum dinlediğinizin demirin alınmasına takviyeci olacaktır. 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN