Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Bıldırcın yumurtasının faydaları neler böbrek taşını engelliyor!

Bıldırcın yumurtasının faydaları neler böbrek taşını engelliyor!

Harcamak için pek seçim etmediğimiz, tavuk yumurtasından daha minik ve daha hafif ancak bu minikliğine ters olarak besin bedeli tavuk yumurtasından çok daha fazla olan bıldırcın yumurtasının bereketleri saymakla bitmiyor. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına göre beş kat daha fazla fosfor, sekiz kat daha fazla demir ve dokuz kat daha fazla protein kapsıyor. İşte, bıldırcın yumurtasının bereketleri hakkında […]

Harcamak için pek seçim etmediğimiz, tavuk yumurtasından daha minik ve daha hafif ancak bu minikliğine ters olarak besin bedeli tavuk yumurtasından çok daha fazla olan bıldırcın yumurtasının bereketleri saymakla bitmiyor. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına göre beş kat daha fazla fosfor, sekiz kat daha fazla demir ve dokuz kat daha fazla protein kapsıyor. İşte, bıldırcın yumurtasının bereketleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Vitamin Ambarıdır

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından daha besleyici ve sıhhatlidir. Bıldırcın yumurtası, günlük olarak önerilen protein ihtiyacının %13’şöhretten aşırısını karşılar. Bıldırcın yumurtası, özellikle B vitaminleri bakımından zengin olup, günlük gereken B1 vitaminin % 140’ını karşılar.

Öksürüğü Geçirmekte Tesirlidir

Bıldırcın yumurtası kısa zamanda öksürükten kurtulmanızı sağlar. Özellikle astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların rehabilitasyonunda bilinen bir alerjiniz yok ise kullanılır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus yumurtanın organik olmasıdır.

Ölümcül Hastalık Tehlikesini Eksiltir

Bedeninizdeki düşük potasyum oranı kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kanser, felç ve sindirim bozuklukları hayata tehlikesini arttırır. Potasyum açısından zengin içeriği ile bıldırcın yumurtası sizi bu hastalıklardan gözetmeye dayanakçı olur.

Anemiyi Önler

Bıldırcın yumurtası demir bakımından da zengindir. Demir yalnızca bağışıklığı kuvvetlendirmekle kalmaz oksijenin bedendeki değişik uzuvlara süratli bir biçimde erişmesine dayanakçı olur. Ayrıca demir anemiyi de önler ve kan için verimli olan potasyumu da kapsar.

Bağışık Sistemini Kuvvetlendirir

Bağışıklık sisteminin cılız olması hastalıklara daha çabuk tutulmanıza sebep olur. Bıldırcın yumurtası bedeninizin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Yüksek demir içeriği ile bıldırcın yumurtası aynı zamanda bedeninizdeki hemoglobin seviyelerini artırmaya dayanakçı olur.

Taş Yaradılışını Maniler

 Bıldırcın yumurtası böbrek, safra kesesi ve karaciğer sıhhatiniz için ehemmiyetlidir. Mesane taşlarının yaradılışını önler ve ayrılınmasında dayanakçı olur.

Cinsel İsteği Arttırır

Bıldırcın yumurtası fosfor, proteinler ve vitaminler gibi pek çok ehemmiyetli madde kapsar. Bunlarda cinsel isteğinizi arttırır ve cinsel sıhhatinizi pozitif güzergahta tesirler.

Saç Kalitesini Çoğaldırır 

Bıldırcın yumurtası saçlarınızı daha parlak hale getirirken kuvvetlenmesinde de ehemmiyetli rol oynar. Uzun, güçlü ve parlak saçlar için bıldırcın yumurtası yemeyi umursamama etmeyin.

Cilt Bakımında Kullanılır

Cildin daha parlak görünmesi ve deri renginin eşitlenmesinde ehemmiyetli rol oynayan bıldırcın yumurtası son yarıyıllarda cilt bakım mahsullerinin çoğunda bulunmaktadır. Dolaysız olarak cilde sürülebileceği gibi cilt bakımında kullanılan yağlar ile de karıştırıp uygulanabilir. Kumpaslı kullanımda gözle görülür neticeler elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN