Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Çocuğun negatif tavırları nelerdir yemeklerde seçicilik yapıyorsa…

Çocuğun negatif tavırları nelerdir yemeklerde seçicilik yapıyorsa…

Çocuğunuzun günlük yaşamdaki sıradan tavırları bazı meselelerin sinyalleri olabiliyor.  Bir Hayli çocuğun kaprisleri ve afacanlıkları bilme sürecinin bir parçasıdır. Bunun yanında bir çocuğun görünüşte hasarsız tutumunun daha ciddi bir şeye işaret edebildiği anlar da vardır. İşte çocuklarda meselelere işaret edebilen tavırlar… Elbiselerine karşı alıngan olması Bir çocuk şunun veya bunun dikenli olduğundan veya onlara hasar verdiğinden […]

Çocuğunuzun günlük yaşamdaki sıradan tavırları bazı meselelerin sinyalleri olabiliyor.  Bir Hayli çocuğun kaprisleri ve afacanlıkları bilme sürecinin bir parçasıdır. Bunun yanında bir çocuğun görünüşte hasarsız tutumunun daha ciddi bir şeye işaret edebildiği anlar da vardır. İşte çocuklarda meselelere işaret edebilen tavırlar…

Elbiselerine karşı alıngan olması

Bir çocuk şunun veya bunun dikenli olduğundan veya onlara hasar verdiğinden şikayet edebilir. Bunu onun hayal gücünün bir mübalağası olarak düşünebilirsiniz. Hatta bir hayli ebeveyn, bunların kolay kaprisler olduğunu düşünür. Genellikle gidişat böyle olsa da, çocukta artan anksiyetenin bir işareti olabileceğini de unutmayın.

Yeni oyuncaklar için dilenirler 

Pek çok anne-baba çocuklarının ağlayarak daha fazla oyuncak istediği gidişatıyla karşılaşır. Sıradanda bir çocuk, gençlik senelerine kadar yaşamında yetersiz olan şeyler hakkında kaygılanmaz. Dünyaları lüzum dinledikleri her şeyle doludur. 

Bununla beraber, ebeveynler çocuk varken sık sık mali gidişatı hakkında tartışırsa veya giderler için çocuğu kabahatlerse, bu bir çocukta dünyanın yetersizlik modelini geliştirebilir. Bu gidişatta çocuk, dünyanın bir şeylerin her zaman yetersiz olduğu bir yer olduğunu ve bir şeyler elde etmek için gerçekten çok çabalamaları gerektiğini düşünür.

Yemeklerde seçicilik yapıyorsa

Bazen çocuklar gıda tercihleri mevzusunda oldukça seçici davranırlar ve belirli yemekleri yemezler. Bu da çocuklardaki duygusal meselelerin bir işareti oluyor. Bilim adamları, çok seçici çocuklara, her şeyi yiyen çocuklardan 2 kat daha sık bunalım teşhisi konduğunu ortaya koydu.

Araştırmanın yazarlarına göre, ebeveynlerin %14 ila %20’si, 3 ila 5 yaş arasındaki çocuklarının bir hayli besini yemeyi yalanladığından şikayetçi. Analistler, bu yaştaki yeni yürümeye başlayan çocuk grubunu araştırdılar ve besinleri mevzusunda orta veya ciddi derecede seçici olanların, seçici olmayanlara göre neredeyse 2 kat daha fazla endişe geliştirdiklerini keşfettiler.

Teknolojik aletleri daha sık kullanıyor 

Pek çok çocuk uslu telefonlarında veya bilgisayarlarında reyin oynamayı hoşlanır, ancak evhamı olanlar ekranın önünde daha fazla zaman geçirebilir. Bilim adamları, aletlere bağımlılığın artan endişe ve stresin bir işareti olabileceğini keşfettiler. Bir çocuk uslu telefonunda çok fazla zaman geçirirse, muhtemelen ehemmiyetli bir hadiseyi veya iletiyi kaçırmaktan korkar.

Çocuğunuzun telefonuyla çok fazla zaman geçirdiğini görürseniz, onunla konuşun. Onlarla çevrim içi bir reyin oynayın ve ne izlediklerini mesele. Bu cins tavırlar, çocuğunuzu neyin bu kadar rahatsız ettiği mevzusunda size kıymetli bilgiler sağlayabilir.

Kesintisiz yeni bilgiler ararlar 

Psikologlara göre, bir çocuk kesintisiz olarak çevrim içi bilgi ararsa, haberleri izlerse ve sıradandan daha fazla sual sorarsa, bu da artan çocukta artan evhamın habercisidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN