Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,03
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,58
Çitlembik yağı nedir?

Çitlembik yağı nedir?

Ayak kokusundani öksürüğe, sivilcelerden, adet kumpassızlığına kadar herşeye iyi gelen bir doğa mucizesi çitlembik yağı! Nedir bu çitlembik yağı merak ediyor musunuz? İşte çitlembik yağı ile alakalı herşey… ÇİTLEMBİK YAĞI NEDİR? Çitlembik yağı bir hayli bölgede menengiç yağı yada çitlenbik yağı olarak adlandırılır. Ülsere iyi gelmesi, öksürüğe karşı kullanılabilmesi ve böbrek taşlarını düşürmesi çitlembik yağının […]

Ayak kokusundani öksürüğe, sivilcelerden, adet kumpassızlığına kadar herşeye iyi gelen bir doğa mucizesi çitlembik yağı! Nedir bu çitlembik yağı merak ediyor musunuz? İşte çitlembik yağı ile alakalı herşey…

ÇİTLEMBİK YAĞI NEDİR?

Çitlembik yağı bir hayli bölgede menengiç yağı yada çitlenbik yağı olarak adlandırılır. Ülsere iyi gelmesi, öksürüğe karşı kullanılabilmesi ve böbrek taşlarını düşürmesi çitlembik yağının verimleri arasındadır.

Mide ve bağırsaklar için verimlidir. Sindirim sistemine hafifletir. Ülser, dizanteri, ishal gibi rahatsızlıklara iyi kazanç. Bağırsaklardaki mukus katmanı için bereketli bir yağdır.

Ayak kokusunu yok eder. Çitlembik yağı ile ayaklar kumpaslı olarak ovulursa ayak terlemesi ve ayak kokusu yasaklanır.

Sivilceleri yok eder. Belirli ölçüdeki yağ sivilcelere sürülür. Bu biçimde sivilceler yok olur. Fakat fazla ölçüde yağın sürülmesi sivilceleri yok faktörün aksini çoğaldırabilir.

Böbrek taşlarını düşürmeye destek eder. Böbrek taşlarının düşürülmesi için yağ suya karıştırılarak içilebilir.

Kansere karşı koruma sağlar. Kanser hücrelerinin gelişmesini ve artmasını durdurmaya destek eder.

İdrar söktürücü özelliği vardır. İdrar yolu irini için kullanılabilir. Bir kadeh suyun içine iki damla çitlembik yağı karıştırılır. Bu karışım içilirse idrar yolu enfeksiyonuna iyi kazanç.

Adet kanamasını kumpaslar. Yoğun görülen adet kanamasını eksiltir. Adet yarıyıllarının kumpasa sokulmasına destek eder.

Öksürüğe fayda sağlaması çitlembik yağının verimleri arasındadır. Grip, nezle, öksürük ve soğuk algınlığının tesirlerini yok eder. Yarım kase balın içine iki damla çitlembik yağı damlatılır. Karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Bu biçimde ballı karışım harcanır.

İyi bir antioksidan kaynağıdır. İçeriğinde antioksidan özelliğine sahip olan polifenolik bileşikleri bulundurur. Antioksidan özelliği sayesinde hür radikallerin hasarlı tesirlerini ortadan kaldırır.
Böylece ihtiyarlamayı geciktirir, kanser gibi rahatsızlıklarla çaba etmeye destek eder.

ÇİTLEMBİK YAĞI NASIL KULLANILIR?

Öksürüğü geçirmesi, iştah açması gibi tesirleri için bir kadeh suya iki yada üç damla çitlembik yağı karıştırılarak içilebilir.

Sivilcelerin geçmesi için cilt arınıldıktan sonra sivilceli bölgeye sürülebilir.

Ayak kokusunun geçmesi için ayaklar yağ ile ovulabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN