Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Kalbi koruyan yiyecekler…

Kalbi koruyan yiyecekler…

Çin’ideki Soochow Üniversitesi’nden bir grup bilim adamının yaptığı çalışma, peynirin kalp sıhhati üzerinde pozitif tesirleri olduğunu gösterdi. Çalışmayı hakikatleştiren uzmanlar, günde 40 gramlık bir parça peynir tüketiminin kalp krizi ve inme tehlikesini yüzde 14 oranında eksilttiğini belirtti. Araştırma ayrıca, Fransız paradoksu olarak öğrenilen doymuş yağ bakımından zengin peynir tüketiminin fazla olduğu Fransızların kalp hastalıklarına tutulma oranının neden […]

Çin’ideki Soochow Üniversitesi’nden bir grup bilim adamının yaptığı çalışma, peynirin kalp sıhhati üzerinde pozitif tesirleri olduğunu gösterdi. Çalışmayı hakikatleştiren uzmanlar, günde 40 gramlık bir parça peynir tüketiminin kalp krizi ve inme tehlikesini yüzde 14 oranında eksilttiğini belirtti. Araştırma ayrıca, Fransız paradoksu olarak öğrenilen doymuş yağ bakımından zengin peynir tüketiminin fazla olduğu Fransızların kalp hastalıklarına tutulma oranının neden az olduğunu da ortaya koydu.

MAKÛS KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜYOR

Daha evvel yapılmış araştırmaların incelemesiyle reelleştirilen çalışma, doğmuş yağ bakımından zengin olan peynirin iyi kolestrol oranını yükseltiği makûs kolestrol oranını ise düşürdüğünü gösterdi. Peynirin kalp üzerindeki verimini inceleyen uzmanlar, bunun sebebinin peynirin kalsiyum bakımından zengin bir gıda olması olarak tanımladı. Aynı zamanda, peynir içerisindeki natürel asidin atardamarların tıkanmasını önlemeye takviyeci olduğu da gözlemlendi.

Avrupa Beslenme Mecmuasında yayınlanan çalışmada da ‘ doymuş yağ asitleri kapsayan peynirin potansiyel olarak verimli gıda maddeleri içerdiği’ de belirtildi. Reading Üniversitesi’nden beslenme profesörü Ian Givens ise ulus arasında süt mahsullerinin sıhhate negatif tesirleri olduğu fikrinin oldukça yanlış bir inanç olduğunu belirterek bunun büyük bir kusur olduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN