Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Bütün kapalı bel fıtığı operasyonu nasıl yapılır 45 dakikada kurtulun!

Bütün kapalı bel fıtığı operasyonu nasıl yapılır 45 dakikada kurtulun!

Millet arasında en sık karşılaşılan hastalıkların başında gelen bel fıtığı, fertlerin günlük hayatını da negatif istikamette etkiliyor. Hali hazırda yapılan sarih bel fıtığı operasyonlarının yüzde 90’ının bütün kapalı bel fıtığı tekniği ile kısa zamanda çözülebileceğini söyleyen Türkiye İş Bankası grup işletmeleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Sağlık Kurumu Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. […]

Millet arasında en sık karşılaşılan hastalıkların başında gelen bel fıtığı, fertlerin günlük hayatını da negatif istikamette etkiliyor. Hali hazırda yapılan sarih bel fıtığı operasyonlarının yüzde 90’ının bütün kapalı bel fıtığı tekniği ile kısa zamanda çözülebileceğini söyleyen Türkiye İş Bankası grup işletmeleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Sağlık Kurumu Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuz Okan Karaeminoğulları, “Bel fıtığında tek derman sarih bel fıtığı operasyonu değil. Bel fıtıkları için ananesel operasyonlara mukayeseyle yapışkanlık ve enfeksiyon tehlikesini en aza indiren, sızısız ve acısız bütün kapalı bel fıtığı operasyonu ile hastalar 45 dakika süren operasyon sonrası aynı gün ayağa kalkıp yine yürüyebiliyor” dedi.
 

Günümüzün yaygın sağlık problemlerinden birisi de bel fıtığı… Genç yaşlı fark etmeksizin her yaş kesiminde ortaya çıkabilen bu rahatsızlık günlük etkinlikler esnasında zorlayıcı olabiliyor. Bel fıtığı rehabilitasyonunda kullanılan yenilikçi cerrahi yöntem olan bütün kapalı bel fıtığı operasyonu ise tüm şikayetleri ortadan kaldırıyor. Amerika, Almanya ve Kore’de senelerdir galibiyet ile uygulanan bütün kapalı bel fıtığı operasyonunda, diğer sarih operasyon uygulamalarının aksine omurgaya giriş sırttan değil, bedenin yan tarafından yapılıyor. Yalnızca 0.5 cm’lik bir kesi ile yapılan kapalı operasyon sırasında bedenin natürel anatomik boşluklarından kamera ile ilerlenerek problemli disk tespit etiliyor. Sağlıksız disk, Indigo Carmin ismi verilen özel bir boya ile işaretleniyor. Böylece sağlıklı disk korunmuş oluyor. Hiçbir dokuya hasar vermeden yapılan operasyon, enfeksiyon ve yapışkanlık gibi meselelerle karşılaşma tehlikesini de en aza indiriyor.

HASTALAR İÇİN UMUT IŞIĞI

 Bel fıtığının cerrahi rehabilitasyonundaki emelin, diskin fıtıklaştığı parçasının çıkarılması olduğunu belirten Türkiye İş Bankası grup işletmeleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Sağlık Kurumu Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuz Okan Karaeminoğulları, “Banal ve mikroskopik cerrahide fıtığa erişmek için adale, kemik ve bağ dokularına bir ölçü zarar verilebiliyor. Mikroskopik cerrahi ile oldukça iyi neticeler alınsa da operasyon sonrası yarıyılda uzun iyileşme yarıyılı, omurilikte yapışkanlıklar, fıtığın yinelemesi, ileride büyüyebilecek bel kayması ve enfeksiyon gibi problemler, bu hasar verilen dokulardan kaynaklanıyor. Bu meselelerin en aza indirildiği yöntem olarak da karşımıza bütün kapalı bel fıtığı operasyonu çıkıyor. Bu yöntem, bel fıtığı sızılarından kurtulamayan, enfeksiyon ve yapışkanlık tehlikeyi bulunan sarih operasyonlardan korkan hastalarımız için sanki bir umut ışığı” dedi.

BANAL OPERASYONA GÖRE DAHA AVANTAJLI

Bel fıtığı hastalarında bütün kapalı bel fıtığı operasyonunun, sarih operasyonlara göre çok daha avantajlı ve kolay olduğunu belirten Doç. Dr. Oğuz Okan Karaeminoğulları, bütün kapalı bel fıtığı ile alakalı şu bilgileri verdi: “Bütün kapalı bel fıtığı operasyonlarında omurgada bulunan natürel boşluklar kullanılarak harekât yapıldığından banal cerrahiden değişik olarak adale, kemik ve bağ dokularına hasar verilmiyor ve kanama olmuyor. Bu surattan bel fıtığı cerrahisi sonrası büyüyen problemler büyük oranda eksiliyor. Bütün kapalı bel fıtığı operasyonu, cerrahi uygulama gerektiren fıtıkların yüzde 90’ında uygulanabiliyor. Kireçlenmenin bariz olmadığı ve dar kanalı olmayan hastalar, bu operasyon için uygun grupta yer alıyor. Banal cerrahinin zorlu olduğu çok kilolu hastalar ve genel sağlık gidişatı bozuk hastalarda da, bu teknik kolaylıkla ve tehlikesiz olarak uygulanabiliyor.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN