Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Bağırsaklarda mesele olduğu nasıl anlaşılır saçlarınız dökülüyorsa…

Bağırsaklarda mesele olduğu nasıl anlaşılır saçlarınız dökülüyorsa…

Bağırsak hastalıkları, mide ve bağırsak gibi işlevlerde ortaya çıkan ve bedenimizde mesele yaratan bozukluklardır. Bedeninizin gösterdiği saç dökülmesi, kilo kaybı, cilt meseleleri gibi bazı bulgular bağırsak problemlerine işaret ediyor olabilir. Bağırsaklarda mesele olduğunu gösteren 7 işareti sizler için sıraladık! Devamlı yeme isteği  Bağırsaklarda bir mesele olduğunda, gıda tahammülsüzlüğüne eş biçimde, bağırsaklarımız yediğimiz besinleri işleyemez ve […]

Bağırsak hastalıkları, mide ve bağırsak gibi işlevlerde ortaya çıkan ve bedenimizde mesele yaratan bozukluklardır. Bedeninizin gösterdiği saç dökülmesi, kilo kaybı, cilt meseleleri gibi bazı bulgular bağırsak problemlerine işaret ediyor olabilir. Bağırsaklarda mesele olduğunu gösteren 7 işareti sizler için sıraladık!

Devamlı yeme isteği 

Bağırsaklarda bir mesele olduğunda, gıda tahammülsüzlüğüne eş biçimde, bağırsaklarımız yediğimiz besinleri işleyemez ve balanssızlığa neden olabilir. Bu balanssızlık, sıhhatsiz yiyecek grubu şeker ve yağlarda artan istek uyandırabilir ve bu da bağırsak sıhhatiniz için daha da hasarlı neticeler doğurabilir.

Keskin saç dökülmesi yaşıyorsanız

Saç dökülmesi genellikle stres kaynaklı olsa da nedeni bağırsaklarınız olabilir. Bilim insanları saçlarımızın incelmesi ve dökülmesinden bağırsaklarımızın da mesul olabileceğini keşfettiler. Bunun sebebi, bağırsaklarımızın saç dökülmesini ve cilt hastalığını önleyen B7 vitamini veya biotin üretmekten mesul olmasıdır.

Kilonuzda dalgalanma varsa

Kilo ile çaba eden ve neticeleri olmayan birden fazla perhiz ve fitness rejimi sınayan insanlardan biriyseniz, bedeninizi yine tahliliniz gerekebilir. İnsanların gerçekten bahsetmediği kilo alımının ve kilo vermenin sebeplerinden biri bağırsak sıhhatinize atfedilir.

Aniden muhakkak gıdalara duyarlı hale kazançsınız 

Sindirim sistemi, besinleri ayrılmaktan ve yediğimiz şeylerden zehirli maddeleri atmaktan mesuldür. Bağırsaklarımız hasta olduğunda, beden yiyecek zehirli maddelerini uygun biçimde ortadan kaldıramaz, bu da muhakkak gıdalara tepki vermemize ve yiyecek intoleransları kazanmamıza neden olur. Gıda tahammülsüzlüğünün bulguları mide bulantısı, mide sızıları, mide gazı, kramplar ve ötekilerinin yanı gizeme ishal biçiminde ortaya çıkar.

Cilt meseleleri

Bedenimizdeki hastalıklarla çaba söz mevzusu olduğunda bağırsaklarımız ilk korunma hattıdır. Mide ve asit enzimleri yalnızca besinlerimizi ayrılmakla kalmaz, aynı zamanda enfeksiyonların hastalığa dönüşmesini önlemek için onu pakler ve steril ederler.

Uyku meseleleri

İyi yatabilmemiz için serotonin isimli bir hormona lüzumumuz var. “Mutluluk hormonu” olarak da öğrenilen serotonin, bedenimizin ruh halimizi ve uyku kumpasımızı tertip etmesine takviyeci olan bir kimyevidir. Düzgün işleyen bir bağırsak olmadan, uykuya dalmakta güçlük sürükleyebiliriz, bu da uykusuzluğa ve sonunda bağışıklık sisteminin eskimesine neden olarak hasta olmamızı basitleştirir.

Tuvalete sık çıkmak

Sıhhatsiz bir bağırsağın besinleri doğru biçimde işleyememesi sebebiyle, kendimizi mide rahatsızlığı ile tuvalete daha sık giderken bulabiliriz. İshalin yanı gizeme, kabarıklık ve gazlanma hissi veya mide ekşimesi ve kabızlık gibi değişik semptomlar, bağırsağınızın gidişatı hakkında bilgi verebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN