Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Ayva yaprağının faydaları neler öksürüğü kesiyor!

Ayva yaprağının faydaları neler öksürüğü kesiyor!

Ayva kışın en hoşlanılan meyvelerinden olmasının yanında yaprakları çay olarak harcandığında grip ve nezle gibi hastalıkların yol açtığı öksürüğü kesiyor. Ayva yaprağının öksürüğü kesmesinin yanında bedene bir hayli bereketi bulunuyor. İşte ayva yaprağının hiç öğrenmediğiniz yararları! Mide rahatsızlıklarını gideriyor, kanserden gözetiyor Ayva yaprağı çayı mide rahatsızlıklarına iyi kazanç. Kansere karşı bedenimizi ve hücrelerimizi korur. Ayva içinde bulunan […]

Ayva kışın en hoşlanılan meyvelerinden olmasının yanında yaprakları çay olarak harcandığında grip ve nezle gibi hastalıkların yol açtığı öksürüğü kesiyor. Ayva yaprağının öksürüğü kesmesinin yanında bedene bir hayli bereketi bulunuyor. İşte ayva yaprağının hiç öğrenmediğiniz yararları!

Mide rahatsızlıklarını gideriyor, kanserden gözetiyor

Ayva yaprağı çayı mide rahatsızlıklarına iyi kazanç. Kansere karşı bedenimizi ve hücrelerimizi korur. Ayva içinde bulunan bazı maddelerin özellikle B17 vitamini bayağı hücreleri bozmadan habis kanser hücrelerini yok etmeye takviyeci olduğu tanımlanmıştır.

Öksürüğü kesiyor

Kış aylarında tesirini gösteren nezle, grip gibi hastalıkların neden olduğu öksürüğü kesmede ayva yaprağı birebirdir. 

Kilo vermeye takviyeci

Oldukça yüksek lif oranına sahip ayva kilo vermeye takviyeci bir gıdadır. Ayrıca özgür radikallerin cilde verdiği hasarları gidermeye takviyeci olur.

İshale karşı yararlı

Ayva yaprakları çay olarak içildiğinde ishale karşı yararlıdır. İshal, kabızlık gibi bağırsak rahatsızlıklarına iyi kazanç ve metabolizmayı dengeler.

Kalp krizi tehlikesini düşürür

Beden hücrelerindeki akışkan akışını basitleştirir. Kalp krizi ve inme gibi hastalıklara karşı sizi korur.

Anemiyi gideriyor

Aynı zamanda kansızlık rahatsızlığı olanlar da ayva yaprağı kullanarak kan oranlarını yükseltebilir.

Regl sızılarını kesiyor

Ayva yaprağı kürleri, bayanların regl yarıyılında yaşadıkları yoğun sızıların rahatlamasını sağlar.

Vajinal akıntı meselesini çözer

Aç karnına içilen ayva yaprağı çayı, vajinal akıntıyı kesmeye takviyeci bir nebat çayıdır.

Ayva yaprağı çayı nasıl yapılır?

Ayva yaprağı çayı yapacak olanların öğrenmesi gereken en ehemmiyetli şey çok kaynatmamaktır. Çok kaynatıldığında yararlı özelliğini yitirmektedir.

4 kadeh su

5 adet ayva yaprağı

Evvel suyu kaynatın, sonra ayva yapraklarını ilave ederek 2-3 dakika beraber kaynatın. Karışımı 5 dakika bekletip süzün. Tatlandırmak isterseniz şeker yerine çok az bal kullanabilirsiniz. Aynı ayva yaprakları 5-6 kez demlenebilir ve her demlenişinde daha fazla özlü bir meşrubat olur.

Ayva ve yaprağını harcarken dikkat!

Ayvanın kendisi de, yaprağı da tansiyonun yükselmesine neden olduğundan yüksek tansiyon meseleyi yaşayanların ve devamlı kabızlık şikayeti olanların ayva harcamaması öneri edilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN