Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,44
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %-0,66
Aşık olmak insanı nasıl tesirler canlı sezmenizi sağlar!

Aşık olmak insanı nasıl tesirler canlı sezmenizi sağlar!

Aşk asırlardır insanlığı meşgul eden, devamlı denetlediğimiz bir mevzu. Tam cemiyetlerde ve kültürlerde ehemmiyetli yere sahip olan bir duygudur aşk. Aşık olunca adrenalin seviyesinin çoğalmasıyla berber bedende başkalaşımlar ve farklı duygular içerine girmeye başlarsınız. Elmaelma.com okurları için aşık olunca bedende ne gibi farklılıklar olur? Aşık olunca bedende neler değişir? gibi sualleri ele aldık. İşte cevaplar… […]

Aşk asırlardır insanlığı meşgul eden, devamlı denetlediğimiz bir mevzu. Tam cemiyetlerde ve kültürlerde ehemmiyetli yere sahip olan bir duygudur aşk. Aşık olunca adrenalin seviyesinin çoğalmasıyla berber bedende başkalaşımlar ve farklı duygular içerine girmeye başlarsınız. Elmaelma.com okurları için aşık olunca bedende ne gibi farklılıklar olur? Aşık olunca bedende neler değişir? gibi sualleri ele aldık. İşte cevaplar…

Aşk, sabırlı olmayı öğretir

Sabırlı biri olmadığınızı düşünüyorsanız merak etmeyin; aşık olduğunuzda eninde sonunu bileceksiniz. Unutmayın ki sabır, güvene dayalı ilişkilerin yardım noktasıdır.

Canlı sezmenizi sağlar!

Aşk dışında aynı anda bu kadar fazla his uyandıran başka bir şey söyleyebilir misiniz? Aşk, yaşamı dolu dolu yaşamanıza fırsat verir. Yeni şeyleri keşfetmenizi ve bunları yapacak eforu kendinizde bulmanızı sağlar. Başka Bir Deyişle aşk yaşamın ta kendisidir!

Aşk, nazik olmanın önemini öğretir

Aşık olduğumuz ilk zamanlar değişik yarımız diye adlandırdığımız bireyi idealleştirdiğimiz bir asıl. Fakat aşkın sihri hafif hafif ufalamaya başladığında karşımızdaki bireyin cılız noktalarını görmeye başlarız. İşte bu noktada partnerimize karşı her vaziyette nazik olabilmemiz çok ehemmiyetlidir. Misalin partnerinizin yemek yapma mevzusunda zafersiz olduğunu düşünün. ‘Sen de yemek yapmayı hiç beceremiyorsun, en iyisi dışarıdan söyleyelim’ demek yerine yemeği birlikte yapmayı sınayabilirsiniz. Yaptığınız yemek muhteşem olmasa dahi en azından hazırlarken çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz!

Empati yaptırır

İlişkilerimizde partnerimizin neler sezdiğini kavramak için empati yapma zorunluluğu sezeriz. Ne sezdiklerini kavrayabildiğimiz o an ne söyleyeceğimizi ve onları hafifletmek için neler yapmamız gerektiğini öğreniriz. Bu da bize fantastik bir tecrübe kazandırmış ve ilişkilerimizi kuvvetlendirmiş olur.

Sizi motive eder

Karnınızda kelebeklerin uçuşmaya başladığı ilk günleri andırıyor musunuz? Eminiz ki hepimiz ilk aşık olduğumuz zamanlarda olağanda davrandığımızdan azıcık daha farklı davranıp karşımızdaki bireyi etkilemeye çalıştık. Bazı insanlar aşık olmanın verdiği motivasyon sayesinde olağanda hayalini asla kuramayacağı noktalara geldiklerini ve maksatlarına kavuştuklarını söylerler. Başka Bir Deyişle aşkın motive edici bir tesiri vardır diyebiliriz!

Kendinizi daha iyi kavramanızı sağlar

İlişkide yapmanız gereken en ehemmiyetli şey, fobileriniz olsa dahi tamamen dürüst ve transparan olmaya çalışmaktır; muhteşem olmak değil. Olmadığınız biri gibi davranmaya çalışmak doğru bir şey değildir. Ayrıca aşk sizin kendinizi de daha yakından tanımanızı sağlar. Fobilerinizi, gereksinimlerinizi, cılızlıklarınızı ve eforluklarınızı yine kavramanıza imkân tanır. İlişkiniz de zati ancak gerçekten ne istediğinizi ve bunu nasıl elde edebileceğinizi kavradığınız zaman büyüyebilir.

Aşk afftemeyi öğretir

Herkes kusur yapar fakat bazı kusurları bağışlamak güç olabilir. Özellikle de çok fazla temenniye sahip olduğumuz insanlar söz mevzusuysa. Fakat mevzu aşkın gücüyse hiçbir şey bizi bağışlamaktan alıkoyamaz. Bazen bunun farkına varmak için zamana gereksinim dinleyebiliriz ama bunu yapabileceğinizi de unutmamanız gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN