Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Acı yersek bedenimizde ne olur mide meseleleri yaşanabiliyor!

Acı yersek bedenimizde ne olur mide meseleleri yaşanabiliyor!

Acı biber ve baharatlar sıhhate verimi olduğu kadar hasarlı da olabiliyor. Özellikle Güneydoğu’da sıklıkla seçim edilen acı, metabolizmayı süratlendiriyor, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlıyor. Peki acı gıdalar harcamanın bedenimizdeki değişik tesirleri neler? İşte acı yemenin bedeniniz üzerindeki tesirleri… Ömrü uzatır! Yapılan bir araştırma, haftada 6-7 gün acı yiyenlerin vefat oranının %14 daha düşük olduğunu gösterdi. Ancak […]

Acı biber ve baharatlar sıhhate verimi olduğu kadar hasarlı da olabiliyor. Özellikle Güneydoğu’da sıklıkla seçim edilen acı, metabolizmayı süratlendiriyor, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlıyor. Peki acı gıdalar harcamanın bedenimizdeki değişik tesirleri neler? İşte acı yemenin bedeniniz üzerindeki tesirleri…

Ömrü uzatır!

Yapılan bir araştırma, haftada 6-7 gün acı yiyenlerin vefat oranının %14 daha düşük olduğunu gösterdi. Ancak baharatlı besinler, sıhhatsiz bir yaşam stili sürenler için pek de takviyeci olmayabilir.

Bağışıklık sistemini geliştirir

Siz acı yemeklerin tadını çıkarırken bedeniniz antioksidanlarla zenginleşir. Antioksidanlar bizi bedenimize saldıran mikroplardan gözettiği için özellikle grip mevsiminde verimlidir.

Kilo verebilirsiniz

Yağ yakmanın en kolay yollarından biri de acı yemektir. Egzersiz yapmanın ve sıhhatli beslenmenin yerini hiçbir şey yakalayamaz, ancak biberde bulunan kapsinoitler bedendeki yağ yakımını süratlendirecektir. Enerji tüketimini artırmaları ve beden yağını eksiltmeleri ile öğrenilirler.

Ağrı hoşgörüsünü artırır

Uzmanlar, kapsaisinin beynimizdeki acı verici duygulardan mesul özel bir maddeyi hedef alabileceğini öne sürüyor. Başka Bir Deyişle acı yemek, o sırada yaşadığımız fiziksel bir acı ya da ağrıyı görmezden gelmek için beynimizi aldatır.

Mide meselelerine yol açabilir

Alıngan bir mideniz varsa, baharatlı besinler yemek makûs bir fikir olabilir. Acı yemek, geçici gastrite neden olabilir veya zati mide meseleleriniz varsa gidişatı daha da makûsa götürebilir.

Alerjik tepkinler!

Bazı insanlar baharatlı bir akşam yemeği yedikten sonra sabah şişmiş bir surat ve kaşıntı ile uyanabilirler. Bu, biberlerin alerjiye neden olma ihtimalinin yüksekliği ile alakalıdır.

Mide yanmasını artırabilir

Biberlerin içindeki asit kombinasyonu, çok harcadığımızda midemizin duvarlarını yakmaya başlar. Bu vaziyet uzun vadede makûslaşabilir ve kronikleşebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN