Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %-0,61
 • ALTIN
  %-2,37
 • BIST
  %-0,85
Zayıflatan baharatlar nelerdir?

Zayıflatan baharatlar nelerdir?

Fazla kilolardan kurtulmak için bir çok çözüm yolları sınıyoruz. Sizler için gün içerisinde öğünlerinize bu baharatları ilave ederek metabolizmanızı süratlendirip fazla kilolarınızdan kurtulabilirisiniz… Zencefil ile hem midenizi hafifletin hemde aşırılıklarınızdan kurtulun! Bu baharatı günlük yaşamımızda muhtelif şeyler de kullanıyoruz. Mesela çayın içerisine ya da yemeklere baharat olarak kullanıyoruz. Peki zencefilim metabolizmayı süratlendirdiğini ve fazla kilolarınızdan […]

Fazla kilolardan kurtulmak için bir çok çözüm yolları sınıyoruz. Sizler için gün içerisinde öğünlerinize bu baharatları ilave ederek metabolizmanızı süratlendirip fazla kilolarınızdan kurtulabilirisiniz…

Zencefil ile hem midenizi hafifletin hemde aşırılıklarınızdan kurtulun!

Bu baharatı günlük yaşamımızda muhtelif şeyler de kullanıyoruz. Mesela çayın içerisine ya da yemeklere baharat olarak kullanıyoruz. Peki zencefilim metabolizmayı süratlendirdiğini ve fazla kilolarınızdan zencefil yardımını kurtulabileceğinizi öğreniyor musunuz? Zencefilin mide yatıştırıcı ve aşırılıklarınızdan kurtulmak gibi özellikleri bulunmaktadır. Zencefil aynı zamanda içerisinde antioksidan kapsamaktadır. Yapılan araştırmalara göre zencefil içerisinde bulunan ‘kapsaisin’ kalori yakımında destekçi olarak aynı zamanda gün içerisinde yok kalmanızı sağlar.

kilo vermeye yardımcı olan baharatlar nelerdir

Detoksun bırakılmaz malzemesi maydanoz ile kilo verin!

Sofralarınızın bırakılmaz malzemesi maydonoz hem salatalarınızda hemde yemeklerinizde kullandığınız dünyanın en meşhur garnitürü olan maydanoz yapılan araştırmalara göre içerisinde bulundurduğu antioksidan ciğerleri arınarak metabolizmayı süratlendirme özelliği ile gün içerisinde öğünlerinizde maydanoz harcayarak aşırılıklarınızdan kurtulabilirsiniz! Yağlı gıdalar harcayan şahısların veya karaciğeri zararlı olan şahıslarda metabolizmanın yavaşlamasına neden olmaktadır maydanoz ile bu vaziyeti tersine çevirebilirsiniz.

kilo verdiren baharatlar nelerdir

Öğünlerinizde biberiye harcayın kilo hakimiyetinizi elinize alın!

Yapılan araştırmalar neticesinde biberiyenin içerisinde bulunan ‘Karzonik asit’ kan şekerini eksiltirken aynı zamanda kilo balansını gözetmektedir. Gün içerisinde öğünlerinize biberiyeyi ilave ederek kilonuzu dengeleyebilirsiniz.

”Acı zayıflatır!” Klişe demeyin, kilo vermede en tesirli baharattır kendisi;

Baharatlar içerisinde bulunan pul biber içerisinde bulunan ‘Kapsaisin’ metabolizmanızı süratlendiriyor. Böylece aşırılıklarınızdan kurtulmak için acı severlerin dikkatine sürükleyebilir.

Yağ yaktıran karabiber!

Yapılan araştırmalar neticesinde sofraların bırakılmaz baharatı karabiberin içerisinde bulunan ‘Pipeline’ yağ yaktırmada oldukça tesirlidir. Günlük öğünlerinize karabiberi ilave ederek aynı zamanda bedeninizde oluşan yeni yağ hücrelerin de önüne geçmektedir.

Adale kütlesini çoğaldıran ‘Hardal Tohumu’

Dünya genelininde öğrenilen hardal baharatı metabolizmayı süratlendirme de oldukça tesirlidir. Yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen bilgilere göre, hardal tohumunun içerisinde bulunan homobrassinolide’nin yağsız bedenlerde adale oranını arrtırmak için hücreleri uyarabildiğini ortaya çıkmıştır. Yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bir başka netice ise Hardal da bulunan melatonin kalori yakan özelliği ile metabolizmayı harekete geçirmesine destekçi olarak kilo hakimiyetine destekçi olmaktadır.

kilo verdiren baharatlar

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN