Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kadınlarda idrar kaçırma sebepleri…

Kadınlarda idrar kaçırma sebepleri…

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Evrim Aksoy, kadınlarda idrar kaçırmaproblemine dikkat toplayarak, “İdrar kaçırma mesane hakimiyeti kaybıdır” dedi. Çoğu şahsın bir çeşit idrar kaçırma hastalığına tutulabildiklerini ancak utanç suratından destek almayı düşünmediklerini kaydolan Op.Dr. Evrim Aksoy, “Üriner inkontinans için rehabilitasyonların varlığının öğrenilmesi ehemmiyetlidir. Üriner inkontinans meseleyi yaşayan kadınların altta uyuyan sebebi öğrenmesi ehemmiyetlidir. Üriner inkontinans bir hastalık değil, fiziksel bir sualin bulgusudur, […]

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Evrim Aksoy, kadınlarda idrar kaçırmaproblemine dikkat toplayarak, “İdrar kaçırma mesane hakimiyeti kaybıdır” dedi. Çoğu şahsın bir çeşit idrar kaçırma hastalığına tutulabildiklerini ancak utanç suratından destek almayı düşünmediklerini kaydolan Op.Dr. Evrim Aksoy, “Üriner inkontinans için rehabilitasyonların varlığının öğrenilmesi ehemmiyetlidir.

Üriner inkontinans meseleyi yaşayan kadınların altta uyuyan sebebi öğrenmesi ehemmiyetlidir. Üriner inkontinans bir hastalık değil, fiziksel bir sualin bulgusudur, alışkanlığın neticeyi veya tıbbi bir gidişattan kaynaklanır” diye konuştu. “Üriner inkontinans için 5 değişik tip vardır” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Evrim Aksoy, şu bilgileri verdi: “Stres inkontinansı : Stres inkontinansı, gülmek, öksürmek veya egzersiz yaparken olduğu gibi stres mesaneye tesir ettiğinde oluşan idrarın sızıntısıdır. 

Üriner inkontinans : Üriner inkontinans, tuvalete gitmek için ani ve hakimiyet edilemeyen güdüdür. Taşma inkontinans : Taşma idrar kaçırma idrarın mesaneden aralıksız sızması anlamına kazanç. İdrar yaparken mesanenin tamamen boşaltılamaması sebebiyle oluşur.

Fonksiyonel inkontinans : Fonksiyonel inkontinans, yukarıyadaki idrar kaçırma tiplerinden azıcık değişiktir. Tuvalete gitmek için yeterli zaman tanımadığınız bir fiziksel veya zekasal bozulma suratından oluşur.

Karmaşık idrar kaçırma : Karmaşık idrar kaçırma, yalnızca yukarıyadaki tiplerin 2 veya daha aşırısının bir kombinasyonudur. İdrar kaçırma rastgele bir biçimde günlük yaşamınızı etkiliyorsa, bir hekimi görmek ehemmiyetlidir. Hekiminiz, sebebi varsa, inkontinansınızın altında uyuyan sebebi tespit eterek bu meseleyi rehabilitasyon edebilecektir. Altta uyuyan neden rehabilitasyon edildikten sonra idrar işlevi genellikle sıradana dönecektir. Daha kumpaslı idrar işlevine dayanakçı olmak için öbür yaşam stili farklılıkları önerilebilir.

İdrar kaçırmanın yükünü gevşetmek için öbür yaşam stili farklılıkları yapılabilir. Bu kafein alımını sınırlamayı, içkiden sakınmayı, şekerli yiyeceklerden sakınmayı kapsayabilir. Üriner inkontinans için öbür nedenler arasında hamilelik, menopoz, doğum, nörolojik bozukluklar, prostat kanseri, histerektomi ve yaş farklılıkları sayılabilir”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN