Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,29
 • BIST
  %-1,82
Yorgunluk ve halsizliğe iyi gelen besinler neler omega 3 tüketin!

Yorgunluk ve halsizliğe iyi gelen besinler neler omega 3 tüketin!

Kronik bitkinlik çağdaş çağın getirdiği rahatsızlıklardan biri. Birey her sabah uyandığında kendisini kesintisiz olarak bitkin ve halsiz seziyorsa bu gidişat kronik bitkinlik sendromununun işareti oluyor. Ciddi bir hastalığa neden olmadan belirli bir hekime görünmek gerekir. Çoğumuzun muzdarip olduğu bu meseleyi günlük rutinimizde yapacağımız farklılıklarla ve natürel yiyeceklerle çözmek olası. İşte bitkinliği gidermenin gizemi! Kronik bitkinlik […]

Kronik bitkinlik çağdaş çağın getirdiği rahatsızlıklardan biri. Birey her sabah uyandığında kendisini kesintisiz olarak bitkin ve halsiz seziyorsa bu gidişat kronik bitkinlik sendromununun işareti oluyor. Ciddi bir hastalığa neden olmadan belirli bir hekime görünmek gerekir. Çoğumuzun muzdarip olduğu bu meseleyi günlük rutinimizde yapacağımız farklılıklarla ve natürel yiyeceklerle çözmek olası. İşte bitkinliği gidermenin gizemi!

Kronik bitkinlik sebepleri

Kronik bitkinliğin oluşma sebepleri şahsın yaş grubuna göre de farklılık gösteriyor. Genç insanlarda iş stresi, anemi, bunalım veya düşük tansiyon gibi nedenler bitkinliğe neden olurken, daha yaşlılarda diyabet, börek, kalp ve karaciğer meseleleri de bitkinliğe neden olabilir.

Kronik bitkinliğe neden olan başlıca gidişatların başında bunalım geliyor. Bitkinliğin sebepleri incelenirken hekiminiz tarafından bütün kan testi, idrar analizi, karaciğer enzimlerinin ölçülmesi ve tiroid işlevlerinin ölçümü gibi testler istenebilir.

Bitkinlik ve halsizliğe ne iyi kazanç?

Kumpaslı kahvaltı yapmak

Yeteri kadar su içmek

Omega 3 kaynakları

Yoğurt tüketimi

Yeşil ve beyaz çay tüketimi

Trans yağlardan uzak durmak

Kırmızı et ve yumurta tüketimi

Kumpaslı uyku ve spor yapmak

Aynı zamanda şekerleme yapmak, spor sonrası istirahat, yürüyüş yapmak beden bitkinliğinizi alır. Mate ve nane yapraklarıyla demlenen çay, uyarıcı tesire sahip olup birkaç kabuk tarçınla kan şekerinizi dengeleyerek daha dinamik sezmenizi sağlar. Bununla beraber yeşil ve beyaz çay içmek beden bitkinliğini eksiltir.

Uzun süren bitkinlikte doktora müracaat etmek ehemmiyetli

Kronik bitkinlik vaziyeti varsa uzman hekime görünebilirsiniz. Kandaki düşüklük, ruhsal çöküntü, d ve c vitamini yetersizliği, sıhhatsiz beslenme kronik bitkinlik işaretidir. Kronik bitkinliğe kumpaslı uyku, sıhhatli beslenme iyi kazanç.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN