Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,53
 • BIST
  %0,69
Yeterli su içmezsek ne olur adale kaybı yaşayabilirsiniz!

Yeterli su içmezsek ne olur adale kaybı yaşayabilirsiniz!

Hayatsal lüzumlarımızdan biri olan suyu yeterli ölçüde harcamak gerekiyor. Özellikle kış mevsiminde su içmeyi aksatabiliyoruz. Bedenimizin takribî yüzde 60-70’ini oluşturan, tüm hücrelerin ve uzuvların düzgün çalışabilmelerini sağlayan suyu yeteri kadar harcamadığınızda bedeniniz bazı sinyaller veriyor. İşte yeteri kadar su içmediğinizi gösteren işaretler! Ağız kuruluğu Ağzınızda o yapışık, kuru hissi her sezdiğinizde bir akışkana müracaat etirsiniz. Ancak şekerli meşrubatlar, […]

Hayatsal lüzumlarımızdan biri olan suyu yeterli ölçüde harcamak gerekiyor. Özellikle kış mevsiminde su içmeyi aksatabiliyoruz. Bedenimizin takribî yüzde 60-70’ini oluşturan, tüm hücrelerin ve uzuvların düzgün çalışabilmelerini sağlayan suyu yeteri kadar harcamadığınızda bedeniniz bazı sinyaller veriyor. İşte yeteri kadar su içmediğinizi gösteren işaretler!

Ağız kuruluğu

Ağzınızda o yapışık, kuru hissi her sezdiğinizde bir akışkana müracaat etirsiniz. Ancak şekerli meşrubatlar, daha büyük bir meseleye sadece geçici bir çözümdür. Su içmek, ağzınızdaki ve boğazınızdaki mukus çeperlerini yağlar, bu da ilk yudumdan sonra ağzınızı tükürük ile nemli yakalamaya devam eder. Özetle; ağzınız kuruduğunda bolca su için. Zati su içmediğiniz için kuruluk meseleyi yaşarsınız.

Göz kuruluğu

Şimdiye kadar, susuz kalmanın ağız ve cilt kuruluğuna neden olduğundan bahsettik. Peki ya bir de göz kuruluğuna sebebiyet verdiğini söylesek ne dersiniz? Su alımının olmaması kuru, kanlı gözlere yol açar. Bedende su yoksa gözyaşı kanallarınız kurur. 

Cilt kuruluğu

Cildiniz bedenimizin elbisesidir. Sıhhatimizi gözetmenin en başında ise cildimize iyi bakmak kazanç. Şayet cildiniz kuruyorsa, susuz kalmış demektir. Su yetersizliği, cildin gün süresince biriken fazla leke ve yağı arınamamasına yol açan ter yetersizliği anlamına kazanç.

Adale kütleniz eksilir

Adaleleriniz de çoğunlukla sudan oluşur. Bedende daha az su daha az adale kütlesi demektir. İdmandan evvel, idman sırasında ve sonrasında su içmek sizi yalnızca hidratlı yakalamakla kalmaz, aynı zamanda bedeninizin doğru yerlerine su mesaj. Egzersiz sırasında ve sonrasında iltihaplanma, ağrı büyüme ihtimalini eksiltir.

Eklem ağrıları

Kıkırdak ve omurga disklerimizin takribî %80’i sudan oluşur. Bu, attığımız her adımda kemiklerimizin birbirine sürtünmemesi için salt bir lüzumluluktur. Bedeninizi sulu tutarak, eklemlerinizin koşma, zıplama veya eksantrik bir biçimde düşme gibi ani hareketlerin şokunu atlatmasını sağlarsınız.

 Açlık nöbetleri geçirebilirsiniz

Susuz kaldığınızda, bedeniniz yemeğe lüzumu olduğunu düşünmeye başlayabilir. Bu, gün süresince ve hatta geceleri daha fazla yeme isteği olduğu anlamına kazanç. Gün içinde yeterince su içmek sizi tok yakalayacağı gibi ani açlık krizlerinin de önüne geçer.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN