Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Yatarken bir şeye sarılma isteği neden olur anksiyeteyi eksiltiyor!

Yatarken bir şeye sarılma isteği neden olur anksiyeteyi eksiltiyor!

Çoğu insan çocukluğundan beri rahat bir uykuya dalmak için oyuncak bir peluşa ya da yumuşacık bir yastığa sarılıyor. Onlara sarılmadan uykuya dalamayanlar bile var. Peki bir şeye sarılmadan yatamamanın sebepleri nelerdir? İşte cevabı… Anksiyete ve endişeyi eksiltir Anksiyeteye sahip insanlar uykuya dalmakta zorlanır. Anksiyete krizi yaşarken, yatağınızı rahat bir bölge haline getirmek her zaman için […]

Çoğu insan çocukluğundan beri rahat bir uykuya dalmak için oyuncak bir peluşa ya da yumuşacık bir yastığa sarılıyor. Onlara sarılmadan uykuya dalamayanlar bile var. Peki bir şeye sarılmadan yatamamanın sebepleri nelerdir? İşte cevabı…

Anksiyete ve endişeyi eksiltir

Anksiyeteye sahip insanlar uykuya dalmakta zorlanır. Anksiyete krizi yaşarken, yatağınızı rahat bir bölge haline getirmek her zaman için iyi bir fikirdir. Anksiyeteye sahip olan bireyler evhamlarını rahatlatmak için zaman zaman bir şeylere sarılmaya lüzum dinlerler.

Horlama ve uyku apnesini eksiltiyor

Uyku apnesi, bir bireyin düzgün soluk alamadığı için yaşadığı bir uyku bozukluğudur. Uyku apnesi, sizi gece süresince uyandırır. Bu surattan asla dinlenmiş biçimde uyanamazsınız. Yastığa sarılma alışkanlığınız bu uyku bozukluğunu eksiltmede fiziksel bir fayda sağlıyor olabilir. Bir beden yastığına sahip olmak; tüm bedeninizi destekleyecek ve yanınızda yatmaya başlamanızı sağlayacaktır.

Kendinizi yalnız sezmezsiniz

Yalnız olduğumuzda ve gidişatın bu biçimde olmasından usandığımızda, bir yastığa sarılmak; yalnızlık hissini eksiltmeye dayanakçı olur. Bir yastığı kucaklamak, uyku sırasında duygusal rahatlık sunar. Bu uyku pozisyonu, aynı zamanda ilişkilerinizde ve aile yaşamınızda bağlılığa önemsediğinizin bir işaretidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN