Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Vişnenin bereketleri nelerdir nitelikli uykuya destekçi oluyor!

Vişnenin bereketleri nelerdir nitelikli uykuya destekçi oluyor!

Yaz mevsiminin gelmesiyle akla ilk gelen meyvelerden birtanesi vişnedir. Ekşi tadıyla yaz günlerinin rahatlık kaynağı vişne hemen hemen herkesin hoşlanarak tükketiği bir meyvedir. Vişne hem çiğ haliyle harcanmakta hem besinlerin içine lezzet vermesi için kullanılılır ayrıca çok hoşlanılan meşrubatlarda da kullanılır. Vişne, A, C ve E vitaminleri mevzusunda oldukça zengin bir kaynaktır. Ayrıca bağışıklık sistemini etkileyecek […]

Yaz mevsiminin gelmesiyle akla ilk gelen meyvelerden birtanesi vişnedir. Ekşi tadıyla yaz günlerinin rahatlık kaynağı vişne hemen hemen herkesin hoşlanarak tükketiği bir meyvedir. Vişne hem çiğ haliyle harcanmakta hem besinlerin içine lezzet vermesi için kullanılılır ayrıca çok hoşlanılan meşrubatlarda da kullanılır. Vişne, A, C ve E vitaminleri mevzusunda oldukça zengin bir kaynaktır. Ayrıca bağışıklık sistemini etkileyecek negatiflikleri yasaklayabilen de bir meyvedir. Vişne, güçlü bir antioksidan ve anti aging ambarıdır ve sağlık ve bir hayli hastalık rehabilitasyonunda kullanılır. Peki vişnenin bilinmez bereketleri nelerdir? İşte vişnenin bilinmez bereketleri…

Uykuyu tertip etmeye destekçi olur

Vişne çok iyi bir melatonin kaynağıdır. Uyku kumpasının sağlanmasında en ehemmiyetli faktör melatonin hormonudur. Melatoninin natürel kaynaklardan alınması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Melatonin açısından en zengin meyve vişnedir. Vişne bu özelliğiyle uyku meseleyi sürükleyen bireylere önerilmektedir.

Soğuk algınlığına iyi gelir

Vişne bağışıklık sistemini kuvvetlendiren C vitaminini ehemmiyetli ölçüde barındırmaktadır. Bu sebeple soğuk algınlığı, öksürük gibi gidişatlarda vişne iyi gelmektedir. Bunun yanında vişnenin bedendeki enfeksiyonları iyileştirici özellikleri de vardır.

Tansiyon hastalığına iyi gelir

Vişne, çok iyi bir potasyum kaynağıdır. Yapısında bulunan potasyum, bedende aşırıdan birikmiş olan sodyumu bedenden uzaklaştırır ve kan tazyikini düşürmeye destekçi olur. Vişne, bedendeki potasyum ve sodyum balansını korur hipertansiyon yaradılışını önler.

 

 
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN