Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
Toplu kullanım alanları mikrop saçıyor!

Toplu kullanım alanları mikrop saçıyor!

Yevmiye yaşamımızda sıklıkla bulunduğumuz toplu taşıma taşıtları, AVM’ler, bürolar, sağlık kurumular, havaalanları gibi kalabalık insan topluluklarını biraraya getiren ortak kullanım alanları, doğru biçimde arınılmadığı ve hijyen sağlanmadığı takdirde bulaşıcı hastalıklara ve mikroplara davetiye çıkarıyor. Eczacıbaşı Profesyonel Yüksekokul İdareyicisi Pınar Günenç, ellerin 15 saniye yerine 30 saniye yıkanmasının bulaşıcı hastalık yaradılışını 10 kata kadar eksilttiğini söylüyor. […]

Yevmiye yaşamımızda sıklıkla bulunduğumuz toplu taşıma taşıtları, AVM’ler, bürolar, sağlık kurumular, havaalanları gibi kalabalık insan topluluklarını biraraya getiren ortak kullanım alanları, doğru biçimde arınılmadığı ve hijyen sağlanmadığı takdirde bulaşıcı hastalıklara ve mikroplara davetiye çıkarıyor.

Eczacıbaşı Profesyonel Yüksekokul İdareyicisi Pınar Günenç, ellerin 15 saniye yerine 30 saniye yıkanmasının bulaşıcı hastalık yaradılışını 10 kata kadar eksilttiğini söylüyor.

Hergün hastalık yapıcı mikroorganizmalarla kirlenmiş kapı kolları, tuvaletler, araba direksiyonları, bulaşık süngerleri, asansör düğmeleri, cep telefonları, bilgisayarlar gibi pek çok objeye değiyoruz.

10 KAT DAHA AZ HASTALIK

Çoğu zaman riskin farkında olmadığımızı söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel Yüksekokul İdareyicisi Pınar Günenç, “Bulaşıcı hastalıklardan korunmanın en temel yolu, ellerin doğru biçimde kumpaslı olarak yıkanmasıdır. Ellerin 15 saniye yerine 30 saniye yıkanması dahi, bulaşıcı hastalık yaradılışını 10 kata kadar eksiltiyor” dedi. 

Günenç, doğru ve rutin el devireme ile soğuk algınlığı gibi solunum yolları hastalıklarında yüzde 16-21, cılız bağışıklığı olan şahısların hasta olma oranında yüzde 58 ve ishale neden olan hastalıklarda yüzde 31 eksilme sağlanabildiğine dikkat çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN