Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Su içmenin bereketleri neler baş sızısını önler!

Su içmenin bereketleri neler baş sızısını önler!

Bedenimizin temel lüzumlarından biri olan su, özellikle kumpaslı ve yeterli ölçüde harcandığında bir hayli sağlık sualin aşılması mevzusunda fayda sağlıyor. Kumpaslı ve yeteri kadar su içmek, ağız kokusunu önlüyor, baş sızısını gideriyor. Peki günde ne kadar su harcanmalı? Su içmenin öğrenmediğimiz ne gibi bereketleri bulunuyor? Merak ettiğiniz tüm suallerin cevapları haberimizde… Ağız kokusunu önlüyor  Ağız kokusunun neden […]

Bedenimizin temel lüzumlarından biri olan su, özellikle kumpaslı ve yeterli ölçüde harcandığında bir hayli sağlık sualin aşılması mevzusunda fayda sağlıyor. Kumpaslı ve yeteri kadar su içmek, ağız kokusunu önlüyor, baş sızısını gideriyor. Peki günde ne kadar su harcanmalı? Su içmenin öğrenmediğimiz ne gibi bereketleri bulunuyor? Merak ettiğiniz tüm suallerin cevapları haberimizde…

Ağız kokusunu önlüyor 

Ağız kokusunun neden kaynaklandığını biliyor musunuz? Dilin, dişlerin ya da diş etlerinin arasına yerleşen gıdalar bir müddet sonra bakteriye dönüşmekte bu kokuya neden olmaktadır. Su içerek bu bakterilerin arınılmasına destekçi olursunuz. Böyle makûs soluk kokusundan da kurtulmuş olursunuz. Bu sebeple bol bol su içmeye gayret edin. 

Baş sızısını önlüyor! 

Kumpaslı ve yeterli su içmenin baş ağrısını önlediğini öğreniyor muydunuz? Bunun yanı gizeme ruh halini iyileştirici özelliği de bulunan su beyin işlevlerinin tertip edilmesine destekçi oluyor. 

Fiziksel eforu çoğaldırıyor 

Yeterli ölçüde su tüketimi, egzersiz yaparken ve bedeninizin genel fiziksel performansını artırmak ve enerji seviyelerini iyileştirmek için çok ehemmiyetlidir.

Kabızlığı giderir

Kabızlığı gideren en önmli etmenlerden bir tanesi su desek inanır mısınız? Özellikle de karbonatlı su! Kabızlığı önlemede birebir tesirlerinin olduğu gözlemlenmiştir. 

Böbrek taşlarını uzak meblağ

Bol bol su içerek böbrek taşı tehlikesinden kurtulabilirsiniz. Böbrek taşları, böbreklerinizin içinde oluşan sert mineral ve tuz birikintileridir. Bol su içerek böbreklerden daha fazla akışkanın geçmesini sağlar ve bu problemin ortaya çıkmasını yasaklayabilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN